קורס קואצ'ינג – המסלול המלא של יוזמות

להיות מאמן פירושו ללמוד, להתמקצע, להתמחות ולהמשיך כל הזמן לשכלל את הכלי האימוני (כלומר את המאמן עצמו) תוך מחויבות מתמדת להתפתחות אישית ומקצועית כאחד.

תוכנית הכשרת המאמנים האישיים ביוזמות הינה תוכנית מעמיקה ומקיפה שלאחריה אנחנו מציעים מגוון של לימודי המשך, העשרות, קורסים מקצועיים והתמחויות המתאימים למאמנים שסיימו את תהליך ההכשרה, או לאנשי מקצוע בתחומים רלבנטיים המעוניינים להתמחות.
מכללת יוזמות מחויבת לסטנדרטים של מצוינות, מקצועיות ואתיקה ופועלת בהתאם לרפורמה של לשכת המאמנים בישראל.

1
מבנה התוכנית להכשרה ולהסמכת מאמנים:

ביוזמות, אנחנו מאמינים שההתנסות והחוויה האישית הן הלמידה הטובה ביותר וזהו גם הבסיס של קורס הקואצ'ינג הייחודי שלנו. בשלב הראשון של הקורס הסטודנטים חווים תהליך אימון אישי ורק אחר כך לומדים טכניקות מתקדמות וכלים מקצועיים שיהפכו אותם ממתאמנים למאמנים. שלבי ההסמכה המתקדמים מתאימים גם למאמנים שלמדו את הכשרתם הבסיסית בבתי ספר אחרים.

 • קורס קואצ'ינג

  קורס קואצ'ינג הוא השלב הראשון בהכשרתך להיות מאמן מקצועי ומוביל.
  הקורס מתחיל מתהליך של אימון אישי בקבוצה, בו המשתתפים עוברים בעצמם תהליך חוויתי ועוצמתי של אימון אישי. בחלקו השני של הקורס נלמדים המודל האימוני הייחודי של יוזמות, הכלים האימוניים, אתיקה מקצועית, שיווק עצמי ונושאים נוספים. כל אלו כחלק מתהליך התפתחות אישי שבו התלמיד מקבל את כל הכלים הדרושים להפיכתו למאמן מקצועי.קורס הקאוצינג של יוזמות הינו היחיד בפיקוח אוניברסיטה!קורס הקואצ'ינג כולל סה"כ 175 שעות אקדמיות, של לימודים חווייתיים ומעשירים, בתוספת שני תהליכי אימון תחת הדרכה (פרקטיקום וסופרוויז'ן).
  לעומדים בדרישות הקורס תוענק תעודת סיום קורס הכשרת מאמנים אישיים מטעם מכללת יוזמות ובפיקוח היחידה ללימודי המשך, ביה"ס לעבודה סוציאלית ע"ש גבי ולואיס וייספלד, אוניברסיטת בר אילן. הקורס אינו מקנה נ"ז אקדמאיות.למידע נוסף אודות קורס קואצ'ינג
 • קורס הסמכה, סופרוויז'ן – קורס מתקדם למאמנים

  קורס הסמכת מאמנים מיועד למאמנים שסיימו קורס אימון אישי ומבינים את החשיבות של המשך התלמדות מעמיקה והתנסות אימונית, תוך קבלת הדרכה/סופרוויז'ן ממאמן בכיר על תהליכי האימון שלהם. מעבר ללימוד נושאים מעמיקים, אנו יודעים כי הבוגרים שבאמת יוצאים לדרך והופכים את האימון לדרך חיים ומקצוע – הם אלה שלמדו קורס סופרוויז'ן וקבלו הדרכה אישית.קורס ההסמכה כולל 4 תהליכי אימון תחת הדרכה וכך מתנסה בכלים שלמד, מתמקצע ומקבל ביטחון בתהליך האימוני.תהליכי האימון מוכרים כשעות אימון תחת הדרכה לקבלת דרגה על פי דרישות לשכת המאמנים בישראל.למידע נוסף אודות קורס הסמכת מאמנים
 • התמחויות למאמנים

  קורס אימון אישי מאפשר לבוגריו לעבוד כמאמנים. עם זאת, ישנם מספר תחומים שבכדי לאמן בהם נדרשת גם התמחות. למשל – אימון להפרעות קשב וריכוז, אימון לילדים ונוער, אימון לאורח חיים בריא ועוד. על מנת לאמן בתחומים הללו יש צורך בלמידת התחום עצמו כולל מודלים וכלים ייחודיים המותאמים לאימון זה.כמו שלכל אדם הנטיות והחיבורים האישיים שלו, כך גם למאמנים שונים ישנן נטיות שונות בבחירת תחומי התמחות. כל שנותר לך, המאמן, הוא לזהות ולהקשיב לאותן נטיות ליבך, ולבחור את תחום ההתמחות אותו תרצה ללמוד.
  כל קורסי ההתמחות כוללים תהליך אימון תחת הדרכה (פרקטיקום וסופרוויז'ן), המוכר כשעות אימון תחת הדרכה לקבלת דרגה עפ"י דרישות לשכת המאמנים בישראל.למידע נוסף אודות מגוון קורסי ההתמחויות באימון
 • בונוסים

  מלבד קורס סופרוויז'ן והתמחויות למאמנים חשוב לנו לאפשר לכל מאמן להיחשף להתפתחויות החדשות בתחום האימון, גם בסדנאות קצרות וימים מרוכזים.לא תמיד הזמן מתאים לקורס ארוך ולעיתים לקחת פסק זמן של יום-יומיים, להתנתק מהכל ופשוט ללמוד ולחוות – זו הדרך המתאימה.
  בדיוק בשביל זה אנו מקיימים במכללת יוזמות סדנאות העשרה, חמישישי חווייתי ומועדון יוזמים ונהנים. אתם מוזמנים!
2
ההתחלה היא תמיד אימון אישי

ללא אימון אישי שום קורס קואצ'ינג לא יהיה שלם באמת. אם לא תעברו בעצמכם את שלבי האימון שאתם עתידים לעבור עם המתאמנים שלכם לא תבינו באמת את הקשיים שעומדים בפניהם בדרך לשינוי. אתגרים נמדדים לא רק בהגדרה הנכונה שלהם, ואת זה תלמדו במהלך קורס קאוצינג זה, אלא גם ביישום שלהם בשטח במהלך הזמן. בדרך ליעד יש לא מעט מכשולים ואת כולם תלמדו להכיר במהלך האימון האישי שלכם. זהו השלב הראשון וההכרחי בהכשרתם כמאמנים אישיים מקצועיים מובילים. תהליך האימון האישי מועבר במסגרת קבוצה ולכן חשובה מאוד בחירת החברים בה והמנחים שלה.

במכללת יוזמות, מאמינים במקצועיות, אתיקה ומצויינות. אנחנו שומרים על סף קבלה ורמת לימודים גבוהים מאוד, המועמדים עוברים ראיונות התאמה אישיים, כך שרק הטובים ביותר מתקבלים.
צוות המנחים שלנו הוא מבכירי המאמנים בארץ, בעלי ניסון רב בתחום וכן תחומי התמחות שונים. כל המנחים חברים בלשכת המאמנים בישראל.

3
בסופו של דבר, ההתפתחות האישית שלכם היא הבונוס
לימודי התפתחות אישית

כדי לאמן אנשים אנחנו צריכים לעמוד במקום שבו התפתחנו מספיק כדי להבין כיצד לעודד מתאמנים שלנו לעשות את הצעד הזה בעצמם מבלי לחשוש. כשיוצאים למסע הזה תמיד מסקרן לראות לאן מגיעים, ולכן מי שסקרן מספיק בעצמו יוכל להדריך אחרים להיות סקרנים וכך לעודד את עצמם להישגים למרות החששות הטבעיים משינוי.

למידע אודות קורס הכשרת מאמנים (קואצ'ינג) של יוזמות
לרשימת מרכזי ההדרכה בפריסה ארצית

לפרטים ובדיקת התאמה

מלאו פרטים ונשמח לעזור