בואו נדבר

הכנה לפרישה – מגוון סדנאות

אף עובד לא יודע כיצד יראה היום האחרון שלו בעבודה. לרובנו הפרישה לגמלאות נראית כנקודה רחוקה ומעומעמת וחיי היום יום הלחוצים לא מספקים לנו את האפשרות להסתכל על נקודה זו בצורה ברורה ובוחנת יותר ולתכנן לטווח ארוך – מה נעשה ביום שאחרי.

אנו מבינים כמה קשה להתחיל דף חדש ועל כן הכנו עבורכם הפורשים מגוון סדנאות בכל תחומי החיים שיתנו לכם את כל הכלים והידע לפרוש כנפים על קרקע בטוחה!

הסדנאות יכולות להוות תוספת מגוונת לקורס הכנה לפרושה וכן ניתן לשלבן בתהליך ההכנה לפרישה במסגרת הארגון. כל סדנת פרישה עומדת בפני עצמה וניתן לשלב מספר סדנאות למתכונת משלימה.

סדנת פיתוח קריירה לאחר פרישה

לאחר שנים שעבדו בארגון, התקדמו במסגרות מוכרות, נפתחת בפני הפורשים האפשרות לבחור, לעסוק במה שהם רוצים, מה שחלמו…

עוד על סדנת פיתוח קריירה לאחר פרישה

סדנת הגשמת חלומות

אנשים רבים חיים בעולם בו התחרות, העבודה והשחיקה גוברות ולעומתן הזמן הפנוי מצטמצם. הפרישה היא הזדמנות להגשמת החלומות שנדחקו שנים רבות.

עוד על סדנת הגשמת חלומות

סדנת יזמות

בתקופה שלאחר הפרישה מגיעה ההבנה כי כעת יש הזדמנות וזמן ליזום וליצור דברים שבמהלך החיים לא יכולתם להתפנות ולהקדיש להם מחשבה, זמן ומשאבים. אז כיצד תפרוץ את הגבולות של עצמך? הסדנה עוסקת בפיתוח היזם שבך!

עוד על סדנת יזמות

סדנת ניהול זמן

הסדנה עוסקת באורח החיים החדש שנוצר – זמן פנוי שאינו מנוהל ע"י גורם חיצוני ויש צורך ללמוד לנהל אותו בצורה נכונה ויעילה.

עוד על סדנת ניהול זמן

סדנת חשיבה פרואקטיבית

הסדנה עוסקת בחשיבה מובילה. כדי להגיע למקומות חדשים צריך לצאת המחשבה המקובעת והפסיבית ולפתח את החשיבה היצירתית והמובילה.

עוד על סדנת חשיבה פרואקטיבית

סדנת שימור זיכרון

הסדנה עוסקת בשיפור ושימור הזיכרון. פורשים רבים המגיעים לגיל הזהב מתחיל להרגיש בשינויים הפיזיולוגים הקורים בגופם.

עוד על סדנת שימור זיכרון

סדנת הכנה לעולם העבודה לאחר פרישה

הסדנה עוסקת בכלים והכנה לקראת קריירה שנייה. רבים מהפורשים נתקלים בקשיים של כניסה מחודשת לעולם התעסוקה.

עוד על סדנת הכנה לעולם העבודה לאחר פרישה

למה חשוב להתכונן לפרישה?

הכנה לפרישה חשובה מהיבטים שונים:

  • היבט כלכלי: עם פרישתכם לגמלאות סביר שהמשכורת החודשית לא תהיה כשהייתה, גם אם יצאתם עם פנסיה מסודרת ועל אחת כמה וכמה אם לא הייתה לכם פנסיה מסודרת לאורך כל שנות עבודתכם. חשוב להסתכל למציאות בעיניים ולהתכונן לבאות מבחינה כלכלית, לראות אילו הרגלים כדאי לשנות על מנת שלא להכביד על עצמכם.
  • היבט רגשי: במיוחד כשאנו עובדים במקום שנכון לנו לעבוד בו וחשים מרוצים ומסופקים, העבודה הופכת להיות חלק מהזהות שלנו ממש. עם הפרישה אנו צריכים להיפרד מאותו חלק מהותי מהזהות שלנו, ולא בהכרח ברגע שאנו מרגישים בו כבר שחוקים ורוצים לפרוש. איך להיפרד מאותו חלק מהזהות שלנו? איך להמציא את עצמנו מחדש?
  • היבט חברתי: עבור רבים מקום העבודה מספק את החברה לה זקוק כל אדם במידה כלשהי. במיוחד העובדים אשר עובדים יחד אתכם מבינים אתכם בדברים הקטנים שגם אנשים הקרובים אליכם ביותר כמו משפחה או חברים ותיקים לא יבינו כי אינם חיים את סביבת העבודה שלכם. איך לשמור על קשר עם חברים מהעבודה? איך ואיפה להכיר חברים חדשים?
  • היבט תעסוקתי: חלק גדול מהיום התפנה לכם- מה עושים עכשיו? הכל פתוח לפניכם ושום דבר אינו מגביל אתכם- מצב מבלבל ודורש התמודדות לא פחות מהתמודדות עם מסגרת העבודה. קריירה שניה? התנדבות? פיתוח תחביב חדש או ישן? הכל פתוח.

איך להכין את עצמכם לפרישה?

אנו במכללת יוזמות הקמנו מרכז הכנה לפרישה. במרכז ההכנה לפרישה עומדות לפניכם אפשרויות שונות מהן תוכלו לבחור את דרך ההכנה לפרישה המתאימה לכם ביותר.

חוות דעת Google

צ'ארנה אשכנזי
התחלתי ללמוד במכללת יוזמות קורס NLP כשאני סקפטית לחלוטין. מגיעה מהתחום המדעי המדויק לא רק שנגלה בפניי כלי אימוני מדהים...
צ
diklaadika
אני עפה על הקורס (אימון) וכל מה שקשור בחוויה !! אתי קרסו, המנחה שלנו היא באמת מהשורה הראשונה. מקצועית, יסודית,...
d
זמירה חדד
חוויה מעצימה, מלמדת, מאתגרת ומאפשרת להגיע לחדר האימונים עם מגוון כלים אימוניים ומגוון התנסויות המחדדות ומדייקות את המטרה...
ז
Liz Sarbagil
ההחלטה ללמוד במכללת יוזמות זו אחת הבחירות הטובות שלי . למדתי אימון ההסמכה וההכשרה והתמחיות אני אמשיך ללמוד ולהתמקצע שם....
L
chen michael
אני מאוד נהנית ללמוד במכללה, למרות שהקורס בזום מרגישים את התמיכה והליווי לאורך כל הדרך. זה בטוח לא הקורס האחרון...
c
שלומי נגר
לומד אימון אישי במכללת יוזמות, בשלם הפרקטיקום. ללמוד במכללת יוזמות זאת חוויה יוצאת דופן. אווירה ביתית חברית ומקצועית ברמה הגבוהה...
ש
4.9

    לשיחת ייעוץ והתאמה

    השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם