קורס גישור

"הפתרון המוסכם מבוסס על התנהגות אנושית רציונאלית בבחינת "אדם לאדם – אדם"
אכן גישור אינו רק טכניקה. זו תרבות של חיים משותפים"
נשיא בית משפט העליון לשעבר, השופט אהרון ברק

מחפשים תחום משמעותי ומבוקש
שיקנה לכם תעודת מקצוע יוקרתית?

רוצים ללמוד איך מגשרים על סכסוכים?
איך מנהלים משא ומתן?

במהלך החיים אנו מוצאים את עצמנו מתמודדים עם לא מעט קונפליקטים אישיים ומקצועיים. בעוד שחלק מהקונפליקטים הללו פשוטים ואנו יכולים להתגבר עליהם עצמאית, אחרים יכולים להיות מורכבים במיוחד ולהפוך לאתגר של ממש, הן עבורנו והן עבור הצד השני המעורב בכך.

יש דרכים רבות להתמודד עם קונפליקטים בינאישיים, קונפליקטים שלנו עם חברים קרובים, עם קולגות לעבודה, עם בני משפחה או עם אנשים אחרים, הנמצאים בסביבתו הקרובה או הרחוקה, כמו שכנים למשל. אחת מהן היא באמצעות גישור.

קורס גישור יכשיר אתכם ויעניק לכם כלים עוצמתיים ומעשיים לגשר על סכסוכים,ישפר את התקשורת הבינאישית שלכם וילמד אתכם לנהל משא ומתן.

מהו גישור?

גישור (mediation) הוא הליך פתרון סכסוכים, תהליך שיטתי ליישוב קונפליקטים מחוץ לכותלי בית המשפט. בהליך הגישור הצדדים נעזרים במגשר, שהוא איש מקצוע אשר התמחה והוסמך בגישור.
גישור יכול להתבצע בין פרטים בחברה וגם בין פרטים לגופים או גופים לגופים, בדרך של הדברות ישירה ובהסכמה בין הצדדים המעורבים בסכסוך. מטרת הליך הגישור היא להגיע בצורה שיטתית להסדר מוסכם בין הצדדים לקונפליקט.

הליך הגישור הוא ההליך המומלץ לאנשים שנמצאים בסכסוך משפטי ומעדיפים להימנע מהביורוקרטיה והעלויות הכרוכות בניהול הליכים משפטיים בבתי המשפט. זוהי דרך ייחודית ליישוב סכסוכים משפחתיים, עסקיים, קהילתיים, ניהוליים ועוד. במקום להגיע לריב, לפירוק שותפות, פירוק של קשר זוגי כמו גירושין, או מחויבות מסוימת בין כמה צדדים, בוחרים בהליך של גישור, העוזר לפתור את המחלוקות ולמצוא פשרה. לעיתים גישור לא ימנע את אותו פירוק, אך בהחלט יאפשר להתמודד אתו כהלכה על מנת לשמור על מלוא זכויותיהם של הצדדים המעורבים בכך ולהגיע לכדי הסכמות המקובלות על כולם.

מגשר מוסמך מחזיק ברשותו ארגז כלים, הכולל את כל הפתרונות הנכונים ליישוב הסכסוכים והתמודדות נכונה איתם. גישור מוצלח יכול לחסוך כסף, עוגמת נפש ובעיקר את הפיכתו של אותו סכסוך למורכב במיוחד.

 

מה כוללים לימודי גישור?

קורס גישור מהווה את שער הכניסה לעולם הגישור. הקורס מעניק כלים מעשיים להתמודדות טובה יותר עם קונפליקטים, לניהול יעיל של משא ומתן, לשיפור התקשורת הבינאישית ולשיפור ממשקי העבודה עם לקוחות, ספקים עובדים ומנהלים.
לימודי גישור מסייעים בפיתוח מיומנויות חשובות וכלים שונים, המאפשרים הליך חכם, זהיר ונכון של גישור, כזה המותאם נקודתית לאותו סכסוך או חוסר הסכמה בין כמה צדדים.

הקורס הנו קורס חוויתי ומעשי. התכנים מועברים בלמידה אקטיבית המבוססת על השתתפות והתנסות של המשתתפים דרך תרגילים ודיונים.
שיטת הלימוד מבוססת על סימולציות מונחות בקבוצות קטנות ע"י מאמנים מקצועיים, המתבססות על מקרים אמיתיים של סכסוכים מעולמות תוכן שונים – משפחה, סכסוכי שכנים, קונפליקטים ארגוניים, צרכנות, עסקים ועוד.
בוגרי קורס מקבלים תעודת מגשר ויכולים לגשר באופן פרטי או בארגונים שלהם.

צוות המנחים הוותיק והמנוסה של מכללת יוזמות, כמו גם ההשקעה בפיתוח הדרכה ובחומרים,
יחד עם התפיסה הייחודית של תהליך ההכשרה של לימודי גישור, יצרו קורס גישור מקיף ומקצועי המוכר כאיכותי ביותר ומן המובילים בישראל.
על בוגרי קורס הגישור נמנים בעלי תפקידים בכירים במשק, עורכי דין מן השורה הראשונה, אנשי מקצוע מנוסים מן התחומים הטיפוליים ועוד.

מטרת הקורס:

 • הכשרת המשתתפים לפתרון מחלוקות כצד שלישי באמצעות הגישור.
 • הקניית מיומנויות וכלים בסיסיים בגישור להתנהלות חכמה, זהירה ומוצלחת בחיים.
 • התמודדויות עם מחלוקות וקונפליקטים ויישובם בהסכמה.
 • פיתוח מודעות והנחלת נקודת התייחסות שונה לתחום המו"מ והקונפליקטים.
 • העצמת המשתתפים כמובילי דרך לשינוי .
1
אודות קורס גישור
אודות

גישור הינו שיטה לפתרון סכסוכים בין שני צדדים או יותר.
הליך הגישור נועד למקרים בהם הצדדים אינם מסוגלים ליישב את המחלוקות ביניהם
בכוחות עצמם וזקוקים לצד שלישי שאינו מחזיק באינטרס אישי שיגשר ביניהם.
באמצעות המיומנויות הנכונות יכול המגשר לדעת כיצד לגשר בין הצדדים על ידי פתרונות יצירתיים.

2
תכנים מרכזיים בקורס גישור
קורסים להתפתחות אישית
 • משמעות ומהות הליך הגישור
 • עקרונות הגישור
 • שלבי הליך הגישור
 • ניהול מו"מ
 • סוגי קונפליקטים ודרכי ניהולם
 • התמודדות עם קונפליקטים
3
למי מתאים קורס גישור?
קורסים אונליין לפיתוח עצמי
 • לכל מי שרוצה ומעוניין לעסוק ולפתח קריירה בתחום הגישור, למעוניינים לפתח קריירה שנייה במקצוע מספק ומלא אתגרים.
 • למנהלים, עובדים ואנשי עסקים המעוניינים להעצים את היכולת להתמודד ולנהל מחלוקות בדרכי שלום, סובלנות,
  תוך כדי הבנת ההיבטים של כל הצדדים לעניין.

לימודי גישור מתאימים לכל אדם ולכל בעל תפקיד ומקצוע אשר מעוניין לעסוק בתחום הגישור ולפתח מיומנויות אישיות ייחודיות כגון ניהול קונפליקטים ומשא ומתן, בכלל זה – מנהלים, עורכי דין, מטפלים, אנשי חינוך, אנשי מערכת הביטחון ועוד.
הקורס הבסיסי מהווה הזדמנות לבחון את הרצון וההתאמה לפיתוח מסלול מקצועי ומעמיק בתחום,
הקורס מעניק כלים פרקטיים ויישומיים של הליך הגישור ואינו עוסק בדגש על תחום כזה או אחר.

רבים, העוסקים בעריכת דין, בוחרים במסלול של גישור, המאפשר להם מתן מענה מקיף יותר ללקוחותיהם ובחירה באפשרות של גישור במקום תביעה משפטית, שעשויה להיות מורכבת וגם יקרה בהרבה. גם מנהלים בחברות גדולות, אנשי עסקים, אנשי חינוך ואקדמיה, מנהלי משאבי אנוש, העוסקים במקצועות טיפוליים שונים וכמובן גם בעלי מקצועות חופשיים בוחרים להשתתף בקורס זה, בו יוכלו להיעזר במסגרת תפקידם ביום יום.

אלה הבוחרים להירשם לקורס, נדרשים להביא איתם יכולות מסוימות, ההכרחיות לכל מי שרוצה לעסוק בתחום. מגשר מקצועי חייב להיות בעל תבונה, אינטליגנציה רגשית ויכולת הכלה.
יכולות אלו יאפשרו לו התמודדות מוצלחת עם אתגרי הגישור עצמו וכן יצירתיות רבה, שתוביל למציאת פתרונות הנחשבים לעיתים "מחוץ לקופסא".

קורס גישור מומלץ לעבור במסגרת מוכרת, המתמחה בתחום. מסגרת המעניקה את כל הידע והמיומנויות הנדרשות למגשר מוסמך.
מכללת יוזמות מציעה מסלול ייחודי של לימודי גישור במתכונת של 60 שעות אקדמיות, 10 מפגשים במהלכם לומדים המשתתפים תכנים מגוונים בתחום הגישור, בין היתר: ניהול משא ומתן, סוגים שונים של קונפליקטים ודרכי ניהולם, כיצד מתמודדים נכון עם קונפליקטים ועוד. בסיום הקורס מקבלים הבוגרים תעודה מטעם המכללה ויכולים לעבוד כמגשרים מוסמכים. למידע נוסף ומענה לכל שאלה בנושא הקורס ונושאים נוספים, השאירו פרטים בטופס יצירת הקשר או התקשרו אלינו לטלפון: 076-8844222

4
היקף ודרישות קורס גישור

סה"כ 60 שעות אקדמיות, 10 מפגשים בהיקף של 6 ש"א.

5
תעודה
תעודה

לעומדים בדרישות הקורס תוענק תעודה מטעם מכללת יוזמות.

מועדי קורסים קרובים

לפרטים ובדיקת התאמה

מלאו פרטים ונשמח לעזור