קורס אימון להורים

אימון הורים הוא תחום התמחות ייחודי שבו מאמן שהוכשר לכך בודק עם ההורים את השאלות הללו ועוד רבות, ועוזר להם להבנות את ההתנהלות ההורית הנכונה עבורם, המבוססת על הערכים עליהם הם רוצים לגדל את ילדיהם.

1
אודות קורס אימון הורים

אנחנו משקיעים שנים רבות מחיינו ברכישת השכלה, לימודים והתמחויות בכדי להגיע למומחיות בתחומי עבודתינו. ולכל מכשיר חשמלי שאנחנו רוכשים יש הוראות הפעלה שאנחנו קוראים באדיקות בכדי לא להרוס אותו, חלילה. ובאופן מפתיע, את התפקיד המשמעותי ביותר של חיינו אנחנו עושים בלי שום הכשרה וללא הוראות – ביום בהיר אחד, אחרי 9 חודשי התרגשות והמתנה, אנחנו מקבלים את תואר ההורות. וביום בהיר אחד זה אנחנו מקבלים על עצמינו את האחריות הרבה מכל – את האחריות לגדל את ילדינו לחיים שמחים, בריאים ומאושרים.

אנחנו מלווים אותם לכל אורך הדרך, גם כשהם כבר הורים בעצמם; אנחנו מלמדים אותם להבחין בין טוב ורע. אנחנו מקנים להם ערכים. אנחנו מראים להם, יותר ממה שאנחנו אומרים להם, איך מצופה מהם להתנהג ומה מצופה מהם לעשות. ויותר מכל – אנחנו שומרים ומגנים עליהם ומנסים לדאוג לאושר ולשמחה שלהם.

אבל אנחנו מעולם לא עוצרים לשאול את עצמינו איך? איך בעצם עושים את זה? איך שמים להם גבולות ועדיין מראים אהבה? איך מפתחים סמכות הורית ועדיין נותנים להם את האוטונומיה ההכרחית להם לגדול ולצמוח ולהאמין בעצמם? איך מתמודדים עם הקונפליקטים במשפחה ובו זמנית מלמדים אותם לנהל תקשורת בונה ומכבדת? איך שומרים על יכולת הכלה וסבלנות גם בימים הלחוצים ביותר?

הורים שעברו תהליך של אימון הורים מדווחים על הגברת תחושת שביעות הרצון והרווחה מהתנהלות הילדים והמשפחה, שיפור ניכר בתקשורת הזוגית והמשפחתית, בילוי זמן איכות עם הילדים והעצמת תחושת תשומת הלב שהילדים מקבלים מהוריהם.

2
למי מיועד קורס אימון ילדים ונוער?
  • מאמנים שסיימו קורס הכשרת מאמנים המעוניינים להרחיב את פעילותם גם לעבודה עם הורים.
  • מאמנים שסיימו קורס הכשרת מאמנים ובעלי התמחויות קרובות (ילדים ונוער, מערכות יחסים, קשב וריכוז) המעוניינים להעצים את יכולת מתן אימון מערכתי נרחב.
  • מאמנים שסיימו קורס הכשרת מאמנים, הבאים מרקע מקצועי רלוונטי (טיפול, ייעוץ, חינוך, הוראה וכו').
  • אנשי מקצוע מרקע רלוונטי (טיפול, ייעוץ, חינוך וכו') המעוניינים לרכוש כלים לצורך עבודתם המקצועית.
3
היקף הקורס

75 ש"א – 15 מפגשים של 5 ש"א, פעם בשבוע – בתוספת תהליך אימון אחד לילד/ה או נער/ה תחת הדרכה (פרקטיקום וסופרוויז'ן), המוכר כשעות אימון תחת הדרכה לקבלת דרגה עפ"י דרישות לשכת המאמנים בישראל.

לפרטים ובדיקת התאמה

מלאו פרטים ונשמח לעזור