בואו נדבר

קואצ'ר – להיות מאמן

מהו קאוצר?

קאוצר, מאמן, או Coacher, הוא מי שמלווה מאומנים בדרכם לקראת שינוי. תהליך הקואצ'ינג הינו תהליך של היכרות עמוקה עם המתאמן ושינוי דפוסים, לקראת חיים שמחים ומוצלחים יותר עבור המתאמן. הכלים, הנושאים, והתכנים בכל פגישת קואצ'ינג משתנים על פי מאפייני המתאמן והתחומים אותם הוא מעלה מול הקאוצר במהלך תהליך האימון.

מי מתאים לקריירה של קואצ'ינג?

מעבר לכלים האימוניים אשר באמתחתו של הקאוצר (בעיקר בעקבות הלימודים, ההסמכות – וגם כאלה שאסף מתוך הפרקטיקה הקלינית וניסיון החיים שלו), הקאוצר חייב לשמש דוגמה בתהליך – ועל כן, קאוצר הוא אדם בטוח, בעל נטייה טיפולית ויכולות לסחוף, לעורר מוטיבציה, להיות שם עבור האחר, לתמוך רגשית ונפשית, לעניין, להסביר וללמד, ולשנות חיים.

להיות קאוצר מומחה

במכללת יוזמות אנחנו מתחייבים לסטנדרטים של מצוינות, מקצועיות ואתיקה, ועובדים בהתאם לרפורמה של לשכת המאמנים בישראל.
מבחינתנו להיות מאמן פירושו להמשיך ללמוד, להתמקצע ולהתמחות, לשכלל את הכלי האימוני (כלומר את המאמן עצמו) ולהיות מחויב להתפתחות אישית ומקצועית כאחד.
בהתאם לזאת, אנו מאמינים בהכשרה מקיפה ומעמיקה ובנוסף מציעים מגוון של לימודי המשך, העשרות והתמחויות למאמנים שכבר סיימו את תהליך ההכשרה.

הבחירה בקריירה של קאוצר (מאמן, מאנגלית – Coacher), היא בחירה שיש בה את המחויבות לתהליכי החיים של אחרים, לצד הסיפוק העצום שבלראות את השינויים הדרמאטיים בהרגלי החיים, החיוך המתרחב, והחיים המספקים יותר. יד ביד, אתם רואים את המאומנים שלכם בוחרים נכון יותר עבורם, בעזרת סט של כלי חשיבה ובחירה, ליווי אישי, תהליך התפתחות עצמית והמון חיזוקים – ואין תחושת סיפוק מלאה יותר מזו!

מסגרת לימודי קואצ'ינג

במכללת יוזמות, קורס קואצ'ינג כולל סה"כ 175 שעות אקדמיות, ובמהלכו מושם דגש הן על העשרת ארגז הכלים האימוני והן על העשרה, התפתחות, וצמיחה אישית של כל משתתף בדרך להפכיתו לקאוצר. בקורס נלמד מיומנויות תקשורת, חשיבה חיובית, תהליכי העצמה, הקשבה אקטיבית ואמפאטית, ועוד . במהלך הקורס, אחרי הקורס ולכל אורך הדרך במכללת יוזמות, הסטודנטים מקבלים ליווי ותמיכה בהקמה ושיווק של עסק עצמאי מצליח לאימון אישי, כולל חשיפה מקצועית באינדקס המאמנים של המכללה.

התמחויות והתמקדות בתחום

קורס קואצ'ינג מספק כלים לליווי בין אישי של הקאוצר את המתאמן שלו, על פי נושאי השיחה והקשיים העולים במהלך האימון – אלו שהביאו את המתאמן לפנות אל הקאוצר, כמו גם אלה המתעוררים במהלך הדרך המשותפת. קשה לצייר קווים משותפים לתהליך כזה, כאשר אורך סדרת מפגשי האימון והתכנים מותאמים באופן אישי לכל מתאמן. ביחד עם זאת, היכולת לתמוך באופן אמפאטי ומטפח, להציע כלים לשינוי דפוסים והרגלים ולצמיחה – הם העומדים בבסיסה של כל פגישת אימון.

בסיום לימודי הקאוצ'ינג מוזמן מי שבחר בקריירה של אימון לבחור תחום התמחות שיאפשר לו להתמחות באימון בתחומים ממוקדים – כמו למשל קואצ'ינג לילדים ובני נוער, אימון בתחום מערכות יחסים, אימון לקשב וריכוז, אימון להורים, למנהלים בארגונים ועוד.
הבחירה להתמקד מאפשרת העמקה ספציפית והרחבת ארגז הכלים האימוניים לליווי מוצלח של מתאמנים בתחום המיקוד של הקאוצר.

הקאוצר עוסק בשינויי חיים. ביחד עם המתאמן, הם צועדים בדרך שנסללת ממש מתחת לרגליהם, אל עבר עתיד אופטימי ושמח יותר.
מסגרת הלימודים מאפשרת למי שמאמין שיש לו את היכולת להוביל מתאמנים לשינוי, התפתחות אישית, צמיחה ואיכות חיים טובה יותר. מכ אן שמי שיש לו נטייה טבעית להיות אוזן קשב ולעזור לאחרים, מי שתחומי הטיפול, חינוך או הייעוץ מעניינים אותו – מוזמן להצטרף לקורס קאוצינג ולהפוך את התשוקה האישית למקצוע, המניב הרבה יותר מאשר רק הכנסה ראויה – אלא גם חיים שלמים של סיפוק והתפתחות אישית.

סטודנטים בוגרי מכללת יוזמות מספרים

חוות דעת Google

צ'ארנה אשכנזי
התחלתי ללמוד במכללת יוזמות קורס NLP כשאני סקפטית לחלוטין. מגיעה מהתחום המדעי המדויק לא רק שנגלה בפניי כלי אימוני מדהים...
צ
diklaadika
אני עפה על הקורס (אימון) וכל מה שקשור בחוויה !! אתי קרסו, המנחה שלנו היא באמת מהשורה הראשונה. מקצועית, יסודית,...
d
זמירה חדד
חוויה מעצימה, מלמדת, מאתגרת ומאפשרת להגיע לחדר האימונים עם מגוון כלים אימוניים ומגוון התנסויות המחדדות ומדייקות את המטרה...
ז
Liz Sarbagil
ההחלטה ללמוד במכללת יוזמות זו אחת הבחירות הטובות שלי . למדתי אימון ההסמכה וההכשרה והתמחיות אני אמשיך ללמוד ולהתמקצע שם....
L
chen michael
אני מאוד נהנית ללמוד במכללה, למרות שהקורס בזום מרגישים את התמיכה והליווי לאורך כל הדרך. זה בטוח לא הקורס האחרון...
c
שלומי נגר
לומד אימון אישי במכללת יוזמות, בשלם הפרקטיקום. ללמוד במכללת יוזמות זאת חוויה יוצאת דופן. אווירה ביתית חברית ומקצועית ברמה הגבוהה...
ש
4.9

    לשיחת ייעוץ והתאמה

    השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם