ייעוץ ארגוני

ייעוץ ארגוני הוא תחום שמטרתו להצעיד את הארגון קדימה, מתוך התבוננות פנימית, ניתוח המצב הקיים ועבודה מעמיקה על שיפור וייעול תהליכים ארגוניים.

חברות ייעוץ ארגוני בוחנות את הארגון לא רק כלפי עצמו, אלא גם כלפי השוק שבו הוא פועל – המתחרים, המוצרים המשלימים, האקלים המקצועי ועוד, כאשר המטרה הסופית היא לייעל את ההתנהלות הארגונית, באופן מושכל ומתכונן, למקום שבו הארגון פועל ממקום של אסטרטגיה ברורה, עפ"י חזון וערכים, הבאים לידי ביטוי בהתנהלות של כל-אחד מהמנהלים והעובדים, המצעידים את הארגון לעבר יצירת יתרון תחרותי והובלת השוק.

שלבים בתהליכי ייעוץ ארגוני

  • אבחון המצב הקיים – באמצעות שאלונים, תצפיות בזמן אמת ופגישות עם בעלי תפקידים, מנהלים ועובדים. מתוך האבחון נגזרת תוכנית הפעולה המתאימה, הנבנית באופן ייחודי עבור הארגון.
  • הבניית אסטרטגיה ארגונית – הבניית החזון הארגוני, היעדים והמטרות הנגזרות ממנו והכנת תוכנית פעולה יישומית להשגתו.
  • הבניית תרבות ארגונית – ערכים, דפוסי פעולה, נורמות וקודים התנהגותיים שהארגון רוצה לקדם ולעבוד על פיהם.
  • ליווי וייעוץ למנכ"לים ובכירים בארגון – לצורך שיפור היכולת האישית בניהול הארגון והצעדתו קדימה.
  • ניהול תהליכי שינוי בארגון – ניהול תהליכי השינוי ברמה התפיסתית, מחשבתית ויישומית.
  • Talent Management – איתור וניהול הכישורים והמוכשרים בארגון; בחירת האנשים המתאימים לתפקידים המתאימים ופיתוח מנהיגים לצורך שיפור ההצלחה העסקית.
  • הבניית תשתית ברשת האינטרנט – ייעוץ וליווי להבנייה נכונה של תשתיות עבודה ברשת האינטרנט בכלל וברשתות החברתיות בפרט, לצורך מיתוג ושיווק ארגוני.

למה אתה צריך ייעוץ ארגוני?

קודם כל בכדי שתוכל להמשיך להיות פנוי לעבודתך. ארגונים רבים מאמינים כי ביכולתם לנהל תהליכים ארגוניים של קידום ופיתוח ארגוני מתוך הבית. זה נכון, בתנאי שיש כח אדם מיומן הפנוי לעשות זאת. פעמים רבות, מה שקורה בפועל הוא שארגונים מצליחים ליצור אסטרטגיה, לחשוב על תהליכים ועוד, אולם כשהם מגיעים לשלב ההטמעה והביצוע התהליך נעצר, בעיקר עקב לוחות הזמנים הצפופים וחוסר הפניות להטמיע את התהליך הלכה למעשה. לכן, כמו בכל תחום, גם כאן נכון וחשוב לפנות לחברות ייעוץ ארגוני, בעלות ניסיון וידע רב בניהול תהליכי יעוץ ארגוני, בעלי יכולת, זמינות ופניות להעביר את הארגון תהליך של פיתוח ארגוני ממוקד ומקצועי, מתחילתו ועד סופו.

אנחנו מזמינים אותך להתקשר או להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם, לצורך שיחת ייעוץ ראשונית.

לפרטים ובדיקת התאמה

מלאו פרטים ונשמח לעזור