קורס הדרכת הורים ומשפחה

הילדה/נערה שלכם מסרבת לחזור בשעה שנקבעה? הילד רב עם חברים ומתקשה לשתף את חבריו במשחקיו? מצבים ומשברים יומיומיים מעין אלה מתרחשים כמעט בכל בית!

ההורה מהווה מודל ומקור השראה עבור ילדיו. התנהלות הורה בריאה ותקינה, תאפשר לילדיו דמות חיובית לחיקוי .

רק בשנים האחרונות חלה התעוררות כלשהי בתחום ההורות והמשפחה וההגעה להבנה שהורות אינה מיומנות מולדת. הורות, כמו מיומנויות אחרות שאנו רוכשים במהלך החיים, היא נרכשת ונלמדת!

אם אתם רוצים ללמוד לקבל כלים נכונים להתמודד עם אירועים דומים, להביא לפתרון משברים, להפוך להורים טובים יותר ובטוחים יותר עבור דור העתיד שלנו – ילדינו – מקומכם בקורס הכשרת מדריכי הורים ומשפחה.
תפקידו של מדריך הורים ומשפחה הוא לסייע להורה לבחון את הגדרת התפקיד המשפחתי שלו ולהעצים אותו בתפקיד זה. בקורס הכשרת מדריכי הורים, לומדים איך לסייע להורים ליצור סביבה משפחתית בריאה ותומכת.

1
אודות קורס הדרכת הורים ומשפחה
אודות

קורס הכשרת מדריכי הורים ומשפחה מכשיר אנשי מקצוע, ומעניק את הכלים ואת הידע להפוך למדריכי הורים, שיוכלו לסייע להורים, לממש את שאיפותיהם המשפחתיות וההוריות להעניק לילדיהם חוויה ותוצאות שונות מאלה שהיו עד כה. קורס הכשרת מדריכי הורים מקנה את הידע הקשור בעולם הרגשי של הילד ובדרכים בהן הוא חווה את המציאות. בקורס לומדים את הכלים ואת השיטות להדרכת הורים והמשפחה כולה לתקשורת בונה ונכונה יותר, כך שתיווצר משפחתיות בריאה ותומכת.

הקורס נלמד במתכונת של לימודים פרונטליים בשילוב לימודים חווייתיים, סדנאות, וסטאז' התמחותי לקראת סיומו וכתנאי לסיומו. בתום הקורס יוכלו המדריכים לתת סיוע משפחתי או לעסוק באופן מקצועי בליווי הורים.

בוגרי קורס יוכלו לתת סיוע משפחתי או לעסוק באופן מקצועי בליווי הורים במגוון נושאים כגון: מיומנויות תקשורת יעילה במשפחה, פיתוח סמכות הורית משמעותית, יצירת קשר חיובי מצמיח ומעצים בין הורים לילדים, חיזוק תחושת הערך העצמי של הילד, שיפור יכולת התמודדות עם מאבקי כוח וגבולות, שיפור יחסי אחים והתמודדות עם הרחבת המשפחה, לעזור לילד להתמודד ולהתגבר על פחדיו, לאתר מצוקה אצל ילדים, שילוב הורות וקריירה.

2
למי מיועד קורס הדרכת הורים ומשפחה?
למי מיועד

קורס הכשרת מדריכי הורים ומשפחה מיועד למורים, גננות, ליועצים חינוכיים, לעובדי הוראה, ולבעלי תואר ראשון בחינוך, במדעי ההתנהגות או מתחומים קרובים.
הקבלה לקורס מותנית במעבר של ראיון אישי.

3
תכנים מרכזיים בקורס הדרכת הורים ומשפחה
תכנים
 • התפתחות הילד
 • פסיכולוגיה של המשפחה
 • מיומנויות תקשורת
 • אינטיליגנציה רגשית
 • מיומנויות ותאוריות בהנחית קבוצות
 • ילדים בעולם המודרני
 • טקסים במשפחה
 • הקניית גבולות ושליטה בדחפים (ברמה המשפחתית והמערכתית)
 • אתיקה בעבודה משפחתית
 • תהליכים במשפחה
 • תחושת שייכות במשפחה
4
היקף קורס מדריכי הורים ומשפחה

סה"כ 200 שעות אקדמאיות, 40 מפגשים בהיקף של 5 ש"א.

5
תעודה
תעודה

לעומדים בדרישות הקורס תוענק תעודת מדריך הורים ומשפחה מטעם מכללת יוזמות.

כיצד מתבצעת הדרכת הורים?

הדרכת הורים משלבת בין יעוץ לבין רכישת כלים ותרגול מיומנויות להתמודדות מול הילדים. המדריך עוזר להורים לבנות תכנית פעולה המתאימה להתמודדות מול הילדים באופן הנכון ביותר. אם מדובר על ילד עם מחלה כלשהי, יושם דגש על השגת שיתוף פעולה ואחריות מצד הילד בכל הקשור למחלה ומצד שני ההורים יקבלו כלים כיצד לא להפוך את המחלה לעיקר אלא חלק אחד מתוך רבים. אם מדובר על התנהגות אלימה של הילד, ילמדו ההורים כיצד להציב גבולות ללא יצירת אנטגוניזם מצד הילד.

הדרכת הורים אינה תהליך ארוך אלא תהליך ממוקד המאפשר שיפור ניכר הן בחיי המשפחה כולה והן בחיי הזוגיות.

ללמוד כיצד לשנות את חייהן של משפחות

קורס הדרכת הורים מכשיר אנשי מקצוע המתמחים באופן ספציפי בנישה זו. בקורס מקבלים המדריכים כלים כיצד לקחת את הנתונים שישנם בכל משפחה, את הבעיות הקיימות, החוזקות והחולשות ולמצוא את הדרך איך להפוך את חיי המשפחה שלהם לטובים הרבה יותר.

המנחה בקורס הדרכת הורים

לצוות שלנו

מעוניינים בהכוונה?

מלאו פרטים ונשמח לעזור