בואו נדבר

אימון אישי – למה הוא באמת עובד

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים בוחרים להתנסות באימון אישי, אם במטרה לעבור חוויה אישית מעצימה ואם במטרה לרכוש מקצוע חדש, משמעותי, מאתגר ומרתק של מאמן אישי. יותר ויותר אנשים רוצים להתפתח, לשפר את חייהם ומבינים שהשינוי נמצא בידיים שלהם ובעזרת הכוונה מקצועית הם יכולים להביא לשיפור משמעותי בחיים שלהם עצמם ואף ל הוביל אחרים לשינוי. הגיע הזמן להכיר מעט את תחום האימון האישי ומטרותיו.

אז מהו אימון אישי?

אימון אישי עוסק בעולם הערכים, העמדות והגישות שלנו, כלפי עצמנו וכלפי העולם הסובב אותנו, תוך הקניית כלים ומיומנויות להתנהלות מיטבית ומקדמת בהווה ובעתיד, ונמדד במבחן התוצאה – השגת יעדים קונקרטיים בזמן מוגדר. תהליך האימון האישי הוא ממוקד וקצר טווח, אך בו זמנית תהליך פנימי מעמיק ומעצים.

קואצ'ינג מבוסס על ההנחה כי כל התשובות בכל תחומי החיים של המתאמן, נמצאות אצלו ותפקיד המאמן לכוון ולהדריך אותו למציאתם על ידי שיחות בירור ומיקוד, שאלת שאלות, איסוף אינפורמציה וכלים מקצועיים נוספים, וכן לסייע לו ליצור מסגרת ותוכנית פעולה למימושם.
בכך, מטרתו של האימון האישי היא לצמצם את הפער שבין המצוי לרצוי, תוך עבודה ממוקדת ותחומה בזמן, עם דגש חזק מאד על הנעה לפעולה.

בתהליך האימון בוחר המתאמן מטרה אותה הוא רוצה להשיג, ויחד עם המאמן בונה לעצמו תוכנית פעולה, הכוללת מטרות, יעדים ולוחות זמנים להשגתה. במקביל עוזר המאמן למתאמן לבחון את ערכיו ולהכיר את עצמו באופן אוטנטי יותר, מה שמבטיח מטרה ממוקדת ומותאמת למתאמן. מצד אחד מתבונן המתאמן על עצמו באופן מפוכח ואמיץ ומאתר מהן החוזקות שלו, הנכסים שלו והמשאבים שלו, או במילים אחרות כל אותם גורמים אישיותיים וסביבתיים המניעים אותו קדימה בקלות ועוזרים לו להשיג את מטרותיו בחיים. מצד שני הוא גם מאתר את אותם גורמים מעכבים, חששות ופחדים, שמסיטים אותו מההצלחה, ויחד עם המתאמן מוצא את הדרך לעקוף או להתגבר עליהם. אלו מביאים את המתאמן למקום של התבוננות מעמיקה ואמיתית, בחינה מושכלת ועם זאת גם רגשית של הרצון, הדרך והיכולת, תוך מחויבות אישית לעשייה במפגשי האימון ובניהם, המאפשרים את השינוי שהיה רוצה לעצמו. אימון אישי הוכח כדרך היעילה ביותר למיצוי הפוטנציאל האישי ושיפור הביצועים וההישגים האישיים והמקצועיים בכל תחום שהוא. כי כל אחד מאיתנו יכול ולכל אחד מגיע להיות מאושר – גם לך…

למי מתאים האימון האישי?

אימון אישי מתאים לכל מי שרוצה לשפר את איכות חייו, ללמוד לנהל טוב יותר תחום כלשהו בחייו או את המכלול שלהם, כדי לשלוט בהם, לקבל החלטות מקדמות ולהשיג מטרות אישיות. אימון אישי לא עוסק בתאוריה אלא מבוסס על כלים פרקטיים ליישום בתחומי החיים השונים כמו מערכות יחסים, הורות, חיי משפחה וזוגיות, עסקים, בריאות, התנהלות פיננסית, ניהול קריירה, תקשורת אישית ובין-אישית ועוד. אז איך תדע אם אימון אישי מתאים לך?

השאלות שאתה צריך לשאול את עצמך…

  • האם אני מאושר מהתנהלות החיים שלי כיום?
  • האם יש משהו שהייתי רוצה לשנות?
  • האם אני חי את החיים שדמיינתי לעצמי פעם מזמן?
  • האם יש עוד משהו שאני רוצה להשיג שטרם השגתי?
  • האם אני מוכן להתחייב לתהליך ההגשמה העצמית?
  • האם ברור לי שבכדי לממש את החלום שלי אני צריך הכוונה?

אם ענית בחיוב על 3 שאלות לפחות יש לך בהחלט מה להרוויח מאימון אישי.
אנחנו מזמינים אותך להצטרף למשפחת יוזמות, לחלום איתנו את החלום הגדול ביותר שלך ולהפוך אותו למציאות…

איך זה עובד?

אימון אישי יכול לעבוד על מטרה נקודתית מסוימת ולחתור להגיע אליה, או לעבוד על כמה היבטים בחיים שלכם כמכלול, שאינכם מרוצים מהם ולדעתכם הגיע הזמן לשנות אותם. המאמן האישי שלכם עומד לרשותכם, מלווה ומכוון אתכם. מרגע שאתם מתחילים בתהליך האימון האישי אין יותר מקום לתירוצים ולדחיות, האימון מחייב עבודה אישית ונקיטת פעולות שיובילו לשינוי המיוחל. השינוי יכול להיות עסקי, משפחתי, בריאותי, רוחני, נפשי, אינטימי או כל תחום אחר, ובלבד שתתחילו לעשות אותו ולהתוות מסלול מוגדר שבו מטרות ויעדים המנוסחים בבהירות ותחומים בזמן. באימון תגלו מה מעכב אתכם, מה מפחיד ומה גורם לכם חששות ותקבלו כלים שייסעו לכם להתמודד ולנטרל את המכשולים בדרך להצלחה. כך זאת תוך כדי התבוננות מעמיקה ללא פשרות בעזרת המאמן, שעוזר לכם להתמודד עם ההיבטים הרגשיים במהלך הדרך.

האם אימון הוא טיפול נפשי?

כשאנחנו בוחרים אתגר או מטרה אנחנו צריכים לענות על שאלות שונות שייתנו לנו מן הסתם מידע על עצמנו, הרגשות והמחשבות שלנו, אבל אימון אישי אינו טיפול נפשי!
אימון אישי הוא תהליך אישי חוויתי ומעצים, ממוקד ותחום בזמן הכולל הגדרת מטרות ובניית תכנית פעולה עם לוח זמנים להשגת יעדים שהגדרנו במדויק. במהלך האימון נקבל תובנות רבות על עצמנו ואלו יקדמו אותנו. ההיכרות העצמית המחודשת של מתאמן עם החוזקות והחולשות שלו נובעת מכך שהוא בוחן את מרכיבי חייו ואישיותו בעין מפוכחת יותר, ובונה לעצמו מסלול מחודש שיוביל אותו למקום בו הוא רוצה להיות ולשביעות רצון גבוהה מחייו.

אז לסיכום – למה אימון אישי באמת עובד?

נקודת המוצא של אימון אישי היא שאם תמשיך לעשות את מה שעשית – תמשיך לקבל את מה שקיבלת – בכדי לקבל תוצאות אחרות, משהו חייב להשתנות.
תפיסת העולם שבבסיס האימון היא שלכולנו יש בתוכנו את התשובות הנחוצות לנו על מנת לשפר את איכות חיינו בצורה משמעותית.

ההרגלים שלנו הם אוטומטים ורובנו לא עוצרים לברר מהיכן הם הגיעו אלינו. הנטייה היא לחשוב שההרגלים שלנו הם אנחנו. זאת הנחה שגויה מיסודה. הרגלים ניתנים לשינוי בכל שלב בכל גיל ולכן הם לא אנחנו, הם הבגדים שאנחנו לובשים. פשוט תמיד לבשנו אותם עד שנדמה שהם תפורים לנו לגוף. הרגלים הם אוסף התנהגויות, מחשבות שהורגלנו אליהם מסיבות אלה או אחרות. את חלקן קיבלנו בירושה מהורינו, את חלקם אספנו באופן אקראי מחוויות שפגשנו בדרך. הם הפרשנות שנתנו לאירוע באותו זמן נתון.
בראייה בוגרת של כאן ועכשיו ובתהליך של אימון אישי יגלה המתאמן שחלק מההרגלים עדיין משמשים אותו וחלקם כבר לא מתאימים לאורח חייו או לאורח חייו כמו שהוא רוצה לחיות אותם. רגע ההבנה ורגע שחרור המעצורים הוא חוויה גם למתאמן וגם למאמן – תחושה של רווחה, של ערך עצמי, של מסוגלות ושל אופטימיות וידיעה ברורה שהדבר היחיד שעוצר אותנו זה אנחנו.
בעזרת הכוונה, מיקוד ושאילת שאלות נכונות, המאמן יעבור עם המתאמן את הבירור, יבדוק איתו מה הם החסמים התוקעים ואילו הרגלים מקדמים יכולים להחליף אותם, המאמן ילווה את המתאמן עד להטמעתם של ההרגלים החדשים.

אימון אישי מאפשר למתאמן לנהל את חייו, במקום שאלו ינהלו אותו. מאדם שהרגליו האוטומטים מפעילים אותו, לאדם עצמאי, מנהיג את חייו שחי מתוך בחירה והרגלים של צמיחה. כי כל אחד יכול ולכל אחד מגיע להיות מאושר – גם לך!

 

לפרטים נוספים על קורס אימון אישי (קואצ'ינג) לחצו כאן 

חוות דעת Google

צ'ארנה אשכנזי
התחלתי ללמוד במכללת יוזמות קורס NLP כשאני סקפטית לחלוטין. מגיעה מהתחום המדעי המדויק לא רק שנגלה בפניי כלי אימוני מדהים...
צ
diklaadika
אני עפה על הקורס (אימון) וכל מה שקשור בחוויה !! אתי קרסו, המנחה שלנו היא באמת מהשורה הראשונה. מקצועית, יסודית,...
d
זמירה חדד
חוויה מעצימה, מלמדת, מאתגרת ומאפשרת להגיע לחדר האימונים עם מגוון כלים אימוניים ומגוון התנסויות המחדדות ומדייקות את המטרה...
ז
Liz Sarbagil
ההחלטה ללמוד במכללת יוזמות זו אחת הבחירות הטובות שלי . למדתי אימון ההסמכה וההכשרה והתמחיות אני אמשיך ללמוד ולהתמקצע שם....
L
chen michael
אני מאוד נהנית ללמוד במכללה, למרות שהקורס בזום מרגישים את התמיכה והליווי לאורך כל הדרך. זה בטוח לא הקורס האחרון...
c
שלומי נגר
לומד אימון אישי במכללת יוזמות, בשלם הפרקטיקום. ללמוד במכללת יוזמות זאת חוויה יוצאת דופן. אווירה ביתית חברית ומקצועית ברמה הגבוהה...
ש
4.9

    לשיחת ייעוץ והתאמה

    השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם