בואו נדבר

קורס ניהול – פיתוח מנהלים

האמנות שבניהול מציבה בפני מנהלים אתגרים רבים עימם עליהם להתמודד בו זמנית, החל מיכולת הנעה עצמית, דרך הנעת העובדים, ניהול והובלת צוות מקצועי, מענה מיידי ויעיל לבעיות ותקלות, ניהול יום-יומי שוטף של משימות, עמידה ביעדים ועוד.

את כל זאת נדרש המנהל לבצע תוך הצגת יכולות יזמות, מנהיגות, אימון והובלת אנשים ממקום של דוגמא אישית, כריזמה, התלהבות ודבקות במטרה. בכדי להצליח באתגר עצום זה חייב המנהל לרכוש ידע, כלים ומיומנויות שיסייעו בידיו להביא לידי ביטוי מירבי את יכולותיו המקצועיות, להנהיג את צוותו בהצלחה ובכך לקדם את הארגון כולו מעלה, ליצור את היתרון התחרותי על-פני המתחרים ולהוביל את השוק.
תוכניות לפיתוח מנהלים ואימון מנהלים, הכוללות הדרכות מנהלים, פיתוח ארגוני ניהולי והשתלמויות למנהלים חד פעמיות וארוכות טווח ותוכניות לאימון אישי למנהלים בנויות כך שיתרמו להצלחתם של המנהלים בתפקידם.

במציאות של היום בו כל אחד רוצה להיות מנהל והתחרות גדלה בשוק התעסוקה חשוב לדעת איך להתבלט ולהביא עמך ערך מוסף. ההתפתחות שלך כמנהל היא קריטית להתקדמות מקצועית. בוא להיות המנהל שתמיד חלמת להיות – להוביל אנשים, צוותים וארגונים לעבר פריצות דרך, להשאיר חותם בארגון, להתקדם למשרות בכירות ולהצמיח אנשים ממקום של מקצועיות, הקשבה ומינוף. לימודי הניהול אצלנו פרקטיים וחווייתיים על מנת שהידע החשוב יחרט בכל אחד. שתהפכו למנהיג ומוביל ידע בתחומיכם ושתעצימו את עצמכם ואת עובדיכם. בדרך זו שמכם ילך לפניכם בארגון מאחר וכל מנהל שלמד ניהול יודע שעובד טוב זה עובד שטוב לו.

Click here to the english version of the course

קורס ניהול – פיתוח מנהלים בחסות אקדמית!

קורס ניהול – פיתוח מנהלים במכללת יוזמות נערך פיקוח אקדמי של היחידה ללימודי המשך של ביה"ס לעבודה סוציאלית, אוניברסיטת בר-אילן.

1
אודות קורס ניהול
אודות

כבר בלימודי הניהול מלמדים שלהיות מנהל בעולם המודרני פירושו לדעת להתמודד בו זמנית עם אתגרים רבים, דינאמיים, תחרותיים ומשתנים, כל זאת תוך התנהלות נכונה בתפר שבין ניהול אנשים, ניהול פרויקטים וניהול אישי, כשכולם יחד מטרתם לשפר את הישגי הארגון. התכנית לפיתוח מנהלים תפתח ראייה מערכתית רחבה , תקנה טכניקות וכלים מתקדמים ותפתח מיומנויות אישיות, שיסייעו בידי המשתתפים להותיר את חותמם על הארגון, להוביל את הצוות שלהם לעבר הצלחות ולקדם את הארגון כולו להתפתחות וצמיחה.

2
לימודי ניהול מעניקים לך
 • ידע, טכניקות וכלים שימושיים לניהול מתקדם של אנשים.
 • למידה ורכישה של מיומנויות אישיות ותקשורת בין אישית מקדמת.
 • פיתוח היכולת לייצר את הנסיבות ולא להיגרר אחריהן.
 • העצמה אישית של המנהל לצורך יכולת הנעת אנשים, צוותים ותהליכים ארגוניים.
 • קורס הניהול מעניק כלים וטכניקות ליצירה וקידום של שינויים ארגוניים והשפעה ארגונית.
3
למי מיועד קורס ניהול - פיתוח מנהלים?
קורסים אונליין לפיתוח עצמי
 • מנהלים בפועל המבקשים לרכוש כלים פרקטיים בניהול אישי ומקצועי ולפתח מיומנויות אישיות ובינאישיות לצורך העצמת היכולות הניהוליות שלהם, השפעתם על הארגון וקידומו.
 • עובדים המבקשים ידע וכלים שיסייעו בידם להתקדם מבחינה אישית לעבר תפקיד ניהולי.
4
הייחודיות שלנו - כלים להתפתחות ניהולית אישית
לימודי התפתחות אישית
 • בפיתוח מנהלים הדגש על הפוטנציאל הניהולי של המשתתפים – מנהל טוב חייב להיות בעל יכולות הנעה, משוב, תקשורת בינאישית ועוד. בקורס לימודי ניהול אנו שמים דגש על האבחון האישי של כל משתתף באשר ליכולותיו האישיות בנושאים הללו, מתן כלים לפיתוח המיומנויות הנדרשות והעצמה לעבר המצב הרצוי. משתתפי קורס ניהול לומדים לזהות בתוכם את העוצמות והמשאבים, החולשות, החזון הניהולי האישי ועוד. בדרך זו לומדים המשתתפים לסלול לעצמם את הדרך האישית לשימוש בכלים אימוניים למינוף והעצמה בתפקידם המאתגר.
 • הבניית תוכנית פעולה יישומית אישית לכל משתתף – במהלך קורס פיתוח מנהלים ילמדו המשתתפים לקבוע לעצמם חזון, מטרות ויעדים ולבנות תוכנית פעולה יישומית אישית להוצאה לפועל של התוכנית, לעבר התקדמות בארגון בו הם נמצאים או בארגונים אחרים. את התוכנית ילוו מאמנים מקבוצת יוזמות, בעלי רקע וניסיון רב שנים באימון מנהלים לשיפור תוצאות.
5
תכנים מרכזיים בפיתוח מנהלים
קורסים להתפתחות אישית
 • להיות מנהל – תפיסת תפקיד, אתגרים והזדמנויות, קשיים והתמודדויות, התפתחות המנהל ועוד.
 • החזון הניהולי – מציאת המצפן האישי בניהול, ניהול עפ"י ערכים.
 • ניהול ומנהיגות – להיות מנהיג, מנהיגות מעצבת, תקשורת של מנהיגים ועוד.
 • ניהול רוחני – ניהול עפ"י ערכים ואמות מוסר.
 • בניית תהליכי עבודה יעילים – ניהול מתוכנן עפ"י מטרות, יעדים ותוכניות פעולה, בקרה ומעקב ועוד.
 • מיומנויות וכלים לניהול אישי כמנהל: ניהול זמן, ניהול ידע, ניהול ישיבות, תהליכי קבלת החלטות, הקצאת משימות ועוד.
 • ניהול צוותים – לימוד ניהול אפקטיבי של צוות, מודלים בניהול צוותים, אתגרים והתמודדויות בניהול צוות, ניהול קונפליקטים ועוד.
 • תקשורת בין-אישית בניהול – מיומנויות תקשורת למול עובדים, דרגות ניהול מקבילות ודרגות ניהול גבוהות יותר, אסרטיביות, ניהול רגשות, אמפטיה, אינטיליגנציה רגשית, העברת מסרים ועוד.
 • כחלק מהתפתחות המנהל עליו ללמוד מתן משוב, מנטורינג ו-Coaching בניהול עובדים – מיומנויות וכלים להנעת אנשים לביצועי שיא, מתן משוב בונה, בניית מסגרת אימון לעובדים, תהליכי הערכת עובדים ועוד.
 • המנהל כיזם – פיתוח תכונות יזמיות הנדרשות למנהל לצורך מינוף אישי, יצירת ערך בארגון ועוד.
 • ניהול שינויים – הובלת שינויים בארגון, אחריות ומסוגלות אישית בניהול שינויים, התמודדות עם קשיים ונסיגות עובדים בתהליך השינוי ועוד.
 • אסטרטגיות בניהול משא ומתן מתקדם למול גורמים פנים ארגוניים – ניהול שיחה עסקית יעילה, עבודה על פרוייקטים חוצי ארגון, עבודה בין ממשקים, הבנת הפוליטיקה הפנים ארגונית והתנהלות נכונה למולה ועוד.
 • השפעה ארגונית ואסטרטגית לצורך קידום אישי – התאמת ביצועים אישיים וקבוצתיים לאסטרטגיה הארגונית, העברת מסרים ורעיונות בדרגי ניהול גבוהים יותר, יצירתיות ומוטיבציה באתגור הארגון לתוצאות עתידיות ועוד.
6
היקף קורס ניהול

100 ש"א – 20 מפגשים של 5 ש"א.

7
תעודה
תעודה

לעומדים בדרישות הקורס תוענק תעודה של מכללת יוזמות, בחסות היחידה ללימודי המשך של ביה"ס לעבודה סוציאלית, אוניברסיטת בר-אילן.

Click here to the english version of the course

סדנאות מנהלים

מטרתן של סדנאות למנהלים הינן לימוד ופיתוח מיומנויות ספציפיות הנדרשות למנהל בתפקידו המאתגר ומתן כלים קונקרטיים לביצוען. כאשר לארגון יש צורך בהקניית מיומנוית מסויימת החסרה למנהלים או בשכלול ופיתוח יכולות נקודתיות, הנדרשות בשלב זה באקלים הארגוני, נכון יהיה לקיים סדנא המתמקדת בצורך. סדנאות מנהלים נעות החל ממפגש אחד (שמטרתו לרוב העלאת הנושא למודעות ומתן כלים ראשוניים) ועד מספר מפגשים (כאשר הכוונה הינה להטמיע באופן מעמיק יותר את המיומנויות הנדרשות ומתן כלים מתקדמים).

לרשימת סדנאות למנהלים

קורסי ניהול

מטרתם של קורסי ניהול הנערכים בתוך הארגון הינם להצמיח ולגדל דורות של מנהלים, תוך שכלול ופיתוח סל נרחב של מיומנויות נדרשות ומתן ארגז כלים נרחב לשימוש בחיי היום-יום הארגוניים. קורס ניהול הינו מעמיק וארוך יותר מסדנא, כיוון שהוא כולל בתוכו מגוון רחב של מיומנויות וכלים ומותאם, לרוב, לדרג ניהולי ספציפי, אותו מעוניין הארגון לפתח. היתרון בקיום הקורסים כקורסים פנים ארגוניים (בשונה מהכשרת מנהלים בקורסים חיצוניים והטרוגניים) הינו בחיבור לתרבות הארגונית, למטרות הארגון, לערכים ולקודים ההתנהגותיים אותם מעוניין הארגון לקדם.

קורסי ניהול בגישת Case-Study:

ההנחה העומדת בבסיס הדרכה בשיטת Case study היא שהלמידה היעילה ביותר נעשית על מקרים מהשטח. אמנם, בכל הדרכה אנו מעודדים דיון במקרים קונקרטיים, אולם הייחודיות של הדרכה שלמה המתבססת על פורמט זה היא בקישור המיומנויות והכלים הנלמדים לחיי היום-יום בצורה שוטפת ומעקב אחר השינויים המתחוללים לאור השימוש בכלים ובמיומנויות החדשים.
לדוגמא – מנהל שבוחר לעבוד על מיומנויות העברת משוב– המנהל נדרש להציג את האתגר עימו הוא מתמודד למול הקבוצה (כיצד בא לידי ביטוי הלכה למעשה בשטח) ולעדכן במהלך הקורס על התקדמותו בנושא, בחיבור למיומנויות ולכלים שנלמדו. בדרך זו, כל מנהל עובר הדרכות בכל הנושאים, ובו-זמנית בוחר לעבור תהליך אישי ומעצים לכל אורך התוכנית בנושא אחד או שניים, הנדרשים לו ביותר, לפי בחירתו האישית.

לרשימת קורסים בניהול

איזה מנהל אתה רוצה אצלך בארגון?

ההיצע של הקורסים והסדנאות הינו רב ומבלבל, לעיתים נדמה כי כמעט כל קורס וסדנא הכרחיים לארגון שלך. כל שעליך להחליט הוא האם ישנם תחומים מסויימים שכרגע דחופים וחשובים לך יותר לקדמם. והאם היית רוצה לעשות הדרכה או סדנא חד פעמית, או קורס ייעודי לאוכלוסיות מסויימות? מן הסתם יש לך תהיות ושאלות ובדיוק בשביל זה אנחנו כאן – לייעץ ולכוון. אתה מוזמן להשאיר את פרטיך בדף הקשר מטה ואנו נתקשר אליך בהקדם לשיחת ייעוץ וקביעת פגישת היכרות ובירור צרכים, לאחריה נוכל להתאים לך את ההדרכות הנדרשות בארגון שלך היום ובהמשך הדרך.

המנחים בקורס פיתוח מנהלים

לצוות שלנו

חוות דעת Google

צ'ארנה אשכנזי
התחלתי ללמוד במכללת יוזמות קורס NLP כשאני סקפטית לחלוטין. מגיעה מהתחום המדעי המדויק לא רק שנגלה בפניי כלי אימוני מדהים...
צ
diklaadika
אני עפה על הקורס (אימון) וכל מה שקשור בחוויה !! אתי קרסו, המנחה שלנו היא באמת מהשורה הראשונה. מקצועית, יסודית,...
d
זמירה חדד
חוויה מעצימה, מלמדת, מאתגרת ומאפשרת להגיע לחדר האימונים עם מגוון כלים אימוניים ומגוון התנסויות המחדדות ומדייקות את המטרה...
ז
Liz Sarbagil
ההחלטה ללמוד במכללת יוזמות זו אחת הבחירות הטובות שלי . למדתי אימון ההסמכה וההכשרה והתמחיות אני אמשיך ללמוד ולהתמקצע שם....
L
chen michael
אני מאוד נהנית ללמוד במכללה, למרות שהקורס בזום מרגישים את התמיכה והליווי לאורך כל הדרך. זה בטוח לא הקורס האחרון...
c
שלומי נגר
לומד אימון אישי במכללת יוזמות, בשלם הפרקטיקום. ללמוד במכללת יוזמות זאת חוויה יוצאת דופן. אווירה ביתית חברית ומקצועית ברמה הגבוהה...
ש
4.9

  לשיחת ייעוץ והתאמה

  השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם