בואו נדבר

תרדוף אחר התשוקה שלך

יש סיבה מדוע ואן גוך רעב. הוא יצר אומנות בשביל ליצור אומנות. הוא לא שלח שאלונים לקהל היעד שלו, לא ביקש חוות דעת, לא העלה סטטוסים לפייסבוק, לא עשה מחקר שוק, ולא שאל מה הלקוחות רוצים… ואז הלך ויצר אומנות. ואן גוך צייר בגלל שציור היה התשוקה שלו. זה היה הייעוד שלו. הוא לא ביקש רשות מאף אחד. הוא לא שאל אם אנשים יאהבו את העבודות שלו. הוא הלך אחרי הלב שלו והבין את החלום שתמיד היה לו.

הכי חשוב. הוא עמד בהתמדה גדולה מול אתגרים,
מחסומים וחוסר הצלחה.

4 סיבות מדוע אנחנו לא רודפים אחרי התשוקה שלנו:

 1. פחד – פחד הוא בגדול הסיבה מספר אחת מדוע אתם לא רודפים אחרי התשוקה שלכם. הוא כובש אתכם ולוקח אתכם למקום של חוסר פעולה. אתם מפחדים. מפחדים להיכשל. מפחדים להצליח. מפחדים מהכלכלה. מפחדים מהבוס. מפחדים מ [הכניסו את התירוץ שלכם]. בעיקר, אתם מפחדים ממה אחרים יחשבו. האם אנשים יאהבו את העבודה שנעשה? האם הם ידחו אותה? אנשים ישפטו אותי! אני הולך להגיד את זה בצורה הכי ישירה – לאף אחד בכלל לא אכפת. משפחה בצד, אנשים באופן כללי מכונסים בחיים של עצמם. הם ימחאו לכם כפיים או ישפטו אתכם רק לרגע אחד ואז מיד יחזרו לחיים שלהם.מעט מאוד פעמים אנחנו מבינים שאין לנו באמת מה להפסיד. חרטה היא מסוכנת וקשה יותר מפחד.

  אישית, הדבר הראשון שמניע אותי הוא חרטה בגלל שבסוף, אדע שהיה לי את האומץ לרדוף אחר התשוקה שלי ולהתמיד בה למרות הקשיים.

  העובדה שאתם כובשים את הפחד והולכים אחר המטרות שלכם והחלום שלכם היא ההצלחה הגדולה ביותר שאתם יכולים להשיג. זה פותח עבורכם מציאות עם שלל הזדמנויות.

  הצלחה דרך סטנדרטים נורמטיביים (כסף, פרסום וכו') הם רק מוצרי לוואי ובסוף גם הם יגיעו.
  אבל כשאתם רודפים אחר האומנות שלכם, האם כסף ופרסום משנים בכלל? אם כן, אני מאתגר אתכם לשקול מחדש את התשוקה שלכם!

 2. אתם מצפים למשהו בתמורה – אם אנחנו לא מקבלים משהו בתמורה, אנחנו מגדירים את זה ככישלון. זו אומנות העסקים, לא אומנות היצירה. אם אתם מצפים למשהו בתמורה, אז אתם לא מגשימים את התשוקה שלכם. אתם רודפים אחר עושר והכרה. למרות שסביר להניח שתשיגו את הדברים הללו, אתם לא מגשימים את ה- "אני" האותנטי שלכם. כמה פעמים שמעתם על אנשים שהשיגו עושר ופרסום רב רק בשביל לחיות ללא אושר, שמחה וסיפוק.
 3. אתם מתעלמים מהקול הפנימי שלכם – הקול הפנימי שלנו יודע בדיוק מי אנחנו. הקול הפנימי אומר לנו מה לעשות, אבל אנחנו לא מקשיבים. אנחנו משתיקים את הקול הזה ונותנים תירוצים למה אנחנו לא הולכים בדרך שאנחנו עמוק בפנים רוצים ללכת.שמעתם את הקול הזה כבר כמה פעמים. הוא אמר לכם להגיד "כן" כשאמרתם "לא". הוא אמר לכם להגיד "לא" כשאמרתם "כן". אתם מותרים לעצמכם, אבל אני מפציר בכם לא להמעיט בערככם. אתם יכולים ללכת אחר החלום שלכם – והרבה מעבר. מה שמפריד אחרים שחיים זאת זה שהם מתמידים לשם התשוקה שלהם. הם הולכים עם זה יד ביד התמדה שנובעת מהתשוקה.
 4. אתם מוצפים – להיות בעל חזון גדול זה מרתיע. אתם יודעים מה אתם רוצים להיות אבל לא בטוחים איפה להתחיל. בכל אירוע, אתם מתחילים להיות מוצפים עד לנקודה שבה אתם לא עושים כלום.אני יכול לומר לכם שלעשות את הצעד הראשון זה מפחיד. באותו הזמן, זו אחת התחושות המשחררות ביותר. לראשונה שהתחלתי ביוזמות שלי, לא היה לי שמץ של מושג איפה להתחיל. "אני צריך מספיק הון", "אני צריך את התנאים הכי טובים"… בלה בלה בלה…
  90% מהמלחמה זה להתחיל. אתם תבינו כבר מה צריך לעשות בהמשך הדרך. אני אוהב להשתמש באנלוגיה של חדר כושר. פיזית ללכת לחדר כושר זה החלק הכי קשה אבל שאתה כבר שם, אין לך ברירה אלא להתאמן.

  ואן גוך עשה את עבודתו ללא תנאים, ואז שיתף אותה – וחזר על המעגל הזה המון המון פעמים.

  הכי חשוב. הוא לא וויתר.

  ואך גוך לא היה עם כישרון מולד. הוא למד ציור לאורח חייו, וזה לא היה לפני גיל 20 המאוחרות שבו הוא התחיל לצייר במשרה מלאה. זה היה אחרי שהוא נכשל בניסיונות רבים במקצועות שונים: מורה בבית ספר, שר, סוחר אומנות ופקיד. אני מקבל את הרושם שהוא לבסוף הלך אחרי הלב שלו לאחר כל הכישלונות במקצועות שהוא לא רצה לעשות באמת מלכתחילה. ההכרה והפרסום שלו לא הגיעו עד לפני שנות חייו האחרונות, והשיג תהילה רחבה אחרי מותו.

  אף על פי כן, הוא יצר אומנות כל עוד הוא חי.

  וינסנט ואן גוך הוא תמצית ההתמדה. הציור הגדול הראשון שלו היה בגיל 32, אבל יש מספר גדול של ציורים ורישומים שמראים את המאמץ שלו להתמחות ולהפוך למאסטר. הוא נבלע לתוך התהליך של יצירת האומנות שלו.
  אם בפונדקים מטונפים או בבתי משוגעים, ואן גוך התמיד והתעקש. לידיעתכם, ואן גוך צייר את "ליל כוכבים" המפורסם בבית חולים לחולי נפש. האם אתם מאפשרים למצבים רעים להוביל אתכם קדימה?

"מה החיים האלו היו שווים אם לא היה לנו את האומץ לנסות שום דבר?" ~ וינסנט ואן גוך

3 אסטרטגיות להישאר בהתמדה:

כשיש רצון, יש דרך. גם אתם אם אתם רוצים ללא ספק להגשים את חלומכם, לכו אחרי הצעדים הבאים.

 1. תדעו את ה- "למה" שלכם – יותר מידי אנשים נתקעים על מה ואיך. אבל מעט מאוד אנשים יודעים את ה-למה שלהם. להיות אחד עם הלמה שלכם יעזור לכם להתמיד מול מחסומים כשאתם מרגישים שאתם לא רוצים להמשיך. אם אתם לא יודעים למה אתם רוצים לרדוף אחר התשוקה שלכם, אתם עומדים מול מסע מטלטל וקשה במיוחד ידידי.
  "אני עוזר לאנשים להגשים את עצמם ונותן להם הזדמנות לשינוי וצמיחה אישית" זה ה-למה שלי.
 2. תהיו עם חזון ברור – צרו חזון ברור ככל שאפשר איך אתם רוצים שהוא יראה. כתו את החזון הזה ושמרו עליו במקום שאתם יכולים להביט בו כל הזמן.
  לא משנה מה אתם עושים, היו בטוחים שאתם פועלים לשם הגשמת החזון שלכם. לאנשים הכי מוצלחים שחיו אי פעם תמיד היה ברור מה הם רוצים ומה החזון שלהם. והם תמיד נשארו אמיתיים אליו: הנרי פורד, סטיב ג'ובס, וינסנט ואן גוך…
 3. הציבו לוח זמנים – הגדרת לוח זמנים יצית בכם אש פנימית להמשיך ללכת קדימה. לכתוב את הזמנים על נייר יעזור לכם להיות ממוקדים. כשהזמנים עכשיו כתובים וקיימים זה הרבה יותר מוחשי.
  אסטרטגיה טובה היא לפרק את הדבר הגדול למטרות קטנות עם תאריכי יעד לעל משימה. לדוגמא: אם אתם רוצים לרדת 9 קילו ב 30 יום, חלקו את זה ל 3 קילו כל 10 ימים. איך שתשיגו את ה מטרה הראשונה שהיא 3 קילו פחות אחרי 10 ימים, תמשיכו הלאה עד הסוף.

מה האומנות שלך?

יש שפע של אומנויות בעולם שלנו. היא מגיעה באין ספור צורות ומכל התחומים. זה יכול להיות:

 • מעצב גראפי
 • בלוגר
 • כתב חדשות
 • מורה
 • מוסיקאי
 • איש מכירות
 • רקדנית
 • מטפל
 • מהנדס

אם אתם יודעים מה האומנות שלכם, זה הזמן להתחיל את העבודה. ואם אתם לא יודעים מהי, אז זה הזמן להתחיל את העבודה! אם אתם חושבים שזה מאוחר מדי להתחיל עכשיו או שאתם לא רואים את הפירות של המאמץ והעבודה הקשה שלכם, תמשיכו להתמיד – בגלל שזה השיפורים היומיומיים שמשלמים לך בגדול בטווח הארוך.

החלום שלכם מחכה לכם

אין דבר בעולם הזה שבאמת עוצר אתכם חוץ מעצמכם. אתם הבוראים של הגורל שלכם. העולם מספק לכם את כל מה שאתם צריכים כדי שתוכלו להגשים את החלום שלכם. אתם יכולים לחשוב ש- ואן גוך הוא אחד ממיליון, יוצא דופן, אבל אני אומר לכם בביטחון שהוא לא. יש אינספור אנשים שהצליחו כנגד כל הסיכויים. רבים מהם עמדו מול דחייה אבל לעולם לא ויתרו:

ג'.קי. רולינג, אופרה וינפרי, ג'ים קארי, סטאפן קינג, אדגר אלן פו, וולט דיסני, ניקולא טסלה ועוד…
רק בגלל שאתם שומעים "לא", זה לא אומר שזה הסוף. "לא" אומר לפעמים "תנסה יותר" או "זה לא הזמן".
אני מאתגר אתכם שלא משנה מול איזה אתגר או מחסום אתם עומדים… תמשיכו קדימה!

עכשיו אליך – אתה מוותר על התשוקה שלך מהר מידי? מה עוצר אותך מלרדוף אחר החלום שלך?
שתף את התגובה שלך כאן…

חוות דעת Google

צ'ארנה אשכנזי
התחלתי ללמוד במכללת יוזמות קורס NLP כשאני סקפטית לחלוטין. מגיעה מהתחום המדעי המדויק לא רק שנגלה בפניי כלי אימוני מדהים...
צ
diklaadika
אני עפה על הקורס (אימון) וכל מה שקשור בחוויה !! אתי קרסו, המנחה שלנו היא באמת מהשורה הראשונה. מקצועית, יסודית,...
d
זמירה חדד
חוויה מעצימה, מלמדת, מאתגרת ומאפשרת להגיע לחדר האימונים עם מגוון כלים אימוניים ומגוון התנסויות המחדדות ומדייקות את המטרה...
ז
Liz Sarbagil
ההחלטה ללמוד במכללת יוזמות זו אחת הבחירות הטובות שלי . למדתי אימון ההסמכה וההכשרה והתמחיות אני אמשיך ללמוד ולהתמקצע שם....
L
chen michael
אני מאוד נהנית ללמוד במכללה, למרות שהקורס בזום מרגישים את התמיכה והליווי לאורך כל הדרך. זה בטוח לא הקורס האחרון...
c
שלומי נגר
לומד אימון אישי במכללת יוזמות, בשלם הפרקטיקום. ללמוד במכללת יוזמות זאת חוויה יוצאת דופן. אווירה ביתית חברית ומקצועית ברמה הגבוהה...
ש
4.9

  לשיחת ייעוץ והתאמה

  השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם