איך למצוא כוח בצער ואבל

דברים טובים ונוראים קורים. ולשניהם יש את היכולת ללמד אותנו דברים שירפאו אותנו, שיתנו לנו שלום פנימי ויאפשרו לנו עם עיניים פקוחות להגיע להבנה של משהו שקשה לפעמים לראש לקבל.

לא משנה איזה צער עברתם בחיים,
אתם יכולים ללמוד מהניסיון שלכם.

הנה חמישה שיעורים שתוכלו לקחת לעצמכם:

  1. תהיו סבלניים עם עצמכם. אל תנסו לזרז את תהליך הריפוי שלכם. כשתבינו שלא תוכלו לשלוט בקצב הריפוי, אז תתחילו באמת לרפא את עצמכם ותראו התקדמות. דקות הופכות לשעות, שעות הופכות לימים, ימים הופכים לשנים. אם תנסו למהר דברים, לא תצמחו ולא תרוויחו מהניסיון האמיתי דרך הצעידה שלכם בדרך.
  2. שמרו על לב פתוח. כמו שרומי אמר, "צער יכול להיות הגן של החמלה". אם תשמרו על לב פתוח בכל דבר שתוכלו, הכאב שלכם יכול להפוך לבעל הברית הגדול ביותר שלכם בחיפוש שלכם בחיים לאהבה וחכמה. זוהי ראיה יפה לראות את האבל שלכם כגן עם עונות משתנות, רדום ועם מחזורי צמיחה. אל תאפשרו לכאב ולצער לסגור לכם את הלב.
  3. אל תשפטו. אתם מכירים את האמרה "אל תשפוט אדם עד שלא תלך קילומטר אחד בנעליים שלו". רק מפני שאתה לא מתמודד עם אותם הדברים שמישהו אחר מתמודד איתם לא הופך את אותו אדם לפחות יותר או חלש יותר. כשאתה מביא את כוונתך להיות בחמלה, אתה מביט על החיים דרך ברכה וסליחה.
  4. תהיו אדיבים לעצמכם ולאחרים. אנחנו מלקים את עצמנו לפעמים, מריצים מצבים שונים בראש: איך אני יכול לעזור יותר? האם לא הייתי מבין מספיק? מה עשיתי לא נכון? בשורה התחתונה, להתאמן על אדיבות לעצמך יתרום גם לך וגם לאחרים.
  5. תהיו אסירי תודה. אם תיקחו משהו אחד היום מהמאמר הזה, להתאמן על הכרת תודה זה הדבר. כל אחד מאיתנו יכול למצוא דברים להיות אסיר תודה עליהם, לא משנה איך הנסיבות נראות עכשיו. דרך אחת טובה לתרגל הכרת תודה ברגעים של צער, אבל, קושי או כאב היא לשבת לראות סביבכם דברים שהתברכתם בהם בחייכם וכנראה שאתם לוקחים אותם כמובן מאליו. אתם יושבים על כיסא נוח? יש לכם נעליים נוחות? אכלתם ארוחה חמה היום? יש לכם שמיכה שתעטוף אתכם בלילה? יש לכם חבר שאתם יכולים לדבר איתו?

איזה שיעור למדתם בתהליך ההתמודדות שלכם עם אבל או צער?
מוזמנים לשתף אותנו כאן. המילים שלכם יכולות להיות בדיוק מה שאדם אחר צריך לקרוא היום.

מעוניינים בהכוונה?

מלאו פרטים ונשמח לעזור