בואו נדבר

קורס ייעוץ ארגוני

ייעוץ ארגוני הוא תחום שמטרתו להצעיד את הארגון קדימה, מתוך התבוננות פנימית, ניתוח המצב הקיים ועבודה מעמיקה על שיפור וייעול תהליכים ארגוניים.

חברות ייעוץ ארגוני בוחנות את הארגון לא רק כלפי עצמו, אלא גם כלפי השוק שבו הוא פועל – המתחרים, המוצרים המשלימים, האקלים המקצועי ועוד, כאשר המטרה הסופית היא לייעל את ההתנהלות הארגונית, באופן מושכל ומתכונן, למקום שבו הארגון פועל ממקום של אסטרטגיה ברורה, עפ"י חזון וערכים, הבאים לידי ביטוי בהתנהלות של כל-אחד מהמנהלים והעובדים, המצעידים את הארגון לעבר יצירת יתרון תחרותי והובלת השוק.

קורס ייעוץ ארגוני

שלבים בתהליכי ייעוץ ארגוני

 • אבחון המצב הקיים – באמצעות שאלונים, תצפיות בזמן אמת ופגישות עם בעלי תפקידים, מנהלים ועובדים. מתוך האבחון נגזרת תוכנית הפעולה המתאימה, הנבנית באופן ייחודי עבור הארגון.
 • הבניית אסטרטגיה ארגונית – הבניית החזון הארגוני, היעדים והמטרות הנגזרות ממנו והכנת תוכנית פעולה יישומית להשגתו.
 • הבניית תרבות ארגונית – ערכים, דפוסי פעולה, נורמות וקודים התנהגותיים שהארגון רוצה לקדם ולעבוד על פיהם.
 • ליווי וייעוץ למנכ"לים ובכירים בארגון – לצורך שיפור היכולת האישית בניהול הארגון והצעדתו קדימה.
 • ניהול תהליכי שינוי בארגון – ניהול תהליכי השינוי ברמה התפיסתית, מחשבתית ויישומית.
 • Talent Management – איתור וניהול הכישורים והמוכשרים בארגון; בחירת האנשים המתאימים לתפקידים המתאימים ופיתוח מנהיגים לצורך שיפור ההצלחה העסקית.
 • הבניית תשתית ברשת האינטרנט – ייעוץ וליווי להבנייה נכונה של תשתיות עבודה ברשת האינטרנט בכלל וברשתות החברתיות בפרט, לצורך מיתוג ושיווק ארגוני.

למה אתה צריך ייעוץ ארגוני?

קודם כל בכדי שתוכל להמשיך להיות פנוי לעבודתך. ארגונים רבים מאמינים כי ביכולתם לנהל תהליכים ארגוניים של קידום ופיתוח ארגוני מתוך הבית. זה נכון, בתנאי שיש כח אדם מיומן הפנוי לעשות זאת. פעמים רבות, מה שקורה בפועל הוא שארגונים מצליחים ליצור אסטרטגיה, לחשוב על תהליכים ועוד, אולם כשהם מגיעים לשלב ההטמעה והביצוע התהליך נעצר, בעיקר עקב לוחות הזמנים הצפופים וחוסר הפניות להטמיע את התהליך הלכה למעשה. לכן, כמו בכל תחום, גם כאן נכון וחשוב לפנות לחברות ייעוץ ארגוני, בעלות ניסיון וידע רב בניהול תהליכי יעוץ ארגוני, בעלי יכולת, זמינות ופניות להעביר את הארגון תהליך של פיתוח ארגוני ממוקד ומקצועי, מתחילתו ועד סופו.

מה חשוב לדעת על קורס ייעוץ ארגוני?

העולם שלנו משתנה כל הזמן וזה בא לידי ביטוי כמעט בכל תחום, לרבות בעולם העסקי. הקורונה, נדמה שטרפה את כל הקלפים והובילה ללא מעט שינויים משמעותיים אצל עסקים רבים. אם בעבר התחרות הרבה בין בתי העסק השונים היא זו שהכריעה אם עסק מסוים ישרוד ויישאר, הרי שכיום נוספו לכך השפעות נוספות, כלל עולמיות, שמוסיפות אתגרים חדשים להתמודדות עבור כל אחד.
בין אם מדובר בעסק קטן בתחילת הדרך ובין אם זה ארגון גדול מצליח, ניהולו בצורה הנכונה היא זו שתקבע בסופו של דבר האם הוא יצליח. יש לא מעט דרכים להתמודד עם זה, והכל, וכמו כל דבר אחר בחיים, מתחיל ביכולת שלנו להתמקד במשימה ולהיעזר בכל הכלים הנדרשים לטובת העניין.

אחת הדרכים לעזור לעסק, בכל תחום ובכל סדר גודל, להתמודד עם האתגרים השונים שבהם הוא נתקל, היא באמצעות ייעוץ מקצועי, המותאם לאופיו ולמטרות השונות שאותן רוצה להשיג. קורס ייעוץ ארגוני, הנחשב כיום לאחד המבוקשים בזירה הזו, מושך אליו רבים הרואים את עצמם עוסקים בכך באופן מקצועי ומסייעים לעסקים שונים לעשות זאת בדרך יעילה וחכמה: להתנהל נכון אל מול השינויים הגלובאליים ואל מול מציאות שהיא כלל לא פשוטה. כל זאת, כמובן, לצד אתגרים "רגילים" יומיומיים של כל עסק וכל ארגון, הקשורים לניהול, לעובדים, למשימות, פרויקטים ועוד.

מה מציע קורס ייעוץ ארגוני ובמה הוא מתמקד?

השינויים הגדולים בעולם וגם התחרות בין העסקים והארגונים השונים, הובילו ליצירת קורסים ומסלולי לימוד מכל מיני סוגים שיכשירו בעלי מקצוע רלוונטיים, כעזר לאותם עסקים. קורס ייעוץ ארגוני, אחד הקורסים המובילים בתחום הייעוץ, לוקח בחשבון את השינויים הרבים האלה ומכשיר את הבוגרים שלו לעזור לארגונים ולבתי העסק השונים להתאים את עצמם לשינויים ולהתמודד בהצלחה עם האתגר. הקורס חושף את המשתתפים בו למגוון רחב מאד של גישות, תובנות וגם מתודולוגיות שונות וכן מגוון של כלים, שניתן ליישם במסגרת עבודת הייעוץ, בין אם עובדים אל מול מנהלי עסק ובין אם אל מול מנהלי ארגון גדול. הלימודים בוחנים לעומק את העולם הארגוני, תוך התייחסות הן לפן המנהיגותי והן לפן הניהולי שלו ועוסקים בפתרונות רלוונטיים עכשוויים, כמו גם כלים שהם חלק מתהליכי קצרי מועד, המובילים לתוצאות הרצויות. תהליכי ייעוץ יכולים להיות מתמשכים וארוכים או תהליכים קצרים ונקודתיים, כולם מסייעים לארגון להתייעל ולעבוד נכון.

למי מתאים קורס לימודי ייעוץ ארגוני?

תחום הייעוץ, באופן כללי, מושך אליו רבים ומתחומים שונים. הרצון לסייע לאחרים, לספק להם כלים רלוונטיים ולעזור להם להגשים את עצמם ואת המטרות שהציבו לעצמם מעניין לא מעט אנשים. קורס ייעוץ ארגוני פונה בעיקר לאנשים בעלי אוריינטציה ניהולית, ארגונים כגון: מנהלים בדרגים שונים (מנהלי ארגונים או עסקים), מנהלי משאבי אנוש, מנהלי פיתוח והדרכה, מנחי קבוצות וכל מי שמתעסק בעולם הייעוץ באופן כללי, כדי להתמקד בעניין הארגון עצמו ובתחומי הניהול השונים. הוא פונה למי שרוצה לרכוש לעצמו את כל הכלים ואת הידע הנדרש לטובת העיסוק ולעמוד מול ארגונים ובתי עסק מכל מיני תחומים כדי לעזור להם להמריא ולהצליח. הרקע וההיכרות עם האופן שבו ארגון עובד הם קריטיים לטובת הצלחתם של המשתתפים בקורס והבנתם את הנלמד, אך הוא איננו תנאי לקבלה. יחד עם זאת, כל ידע נוסף בהחלט יכול לתרום, ובעיקר ידע נרחב הקשור לעולם העסקי, הניהולי והארגוני, כזה שברגע האמת יעמוד לרשותו של בוגר הקורס בעודו מסייע לארגון להתמודד עם האתגרים השונים שאותם הוא פגש.

מהם הנושאים הנלמדים בקורס ייעוץ ארגוני?

קורס ייעוץ ארגוני נותן דגש לכלים שונים וגם לטכניקות המסייעות באיתורם של קשיים קיימים ובמציאת פתרונות מהירים ורלוונטיים לכל ארגון ועסק. במסגרת הנושאים הנלמדים בקורס זה, נמצאים הנושאים הבאים: אסטרטגיה עסקית, הנעת עובדים, מיומנויות וכלים ייעוציים, חוויית לקוח, מבנים ארגוניים, מאפייניו ואתגריו של הארגון במאה ה-21, חידושים וטכנולוגיות בעבודה הייעוצית, תהליכים ארגוניים והאופן שבו ארגונים בנויים ופועלים וכן – כיצד ניתן להשתלב כיום בשוק כיועץ ארגוני עצמאי: מהם האתגרים העומדים מול המעוניינים לעסוק בתחום, אילו אפשרויות עומדות בפניהם ועוד.

היכן ואיך יכולים להשתלב בוגרי קורס ייעוץ ארגוני?

המסיימים בהצלחה קורס ייעוץ ארגוני מוכנים לקראת עבודה בתחום זה והשתלבות בשוק עצמו. לרשותם עומדות מספר אפשרויות: עבודה באופן עצמאי כיועצים ארגוניים או כשכירים בחברת ייעוץ. רבים מבוגרי הקורס משתלבים בשלבים ראשוניים בענף הגיוס ומשאבי אנוש ועם הזמן מתקדמים לתפקידים הקשורים לייעוץ (אם בחרו לעבוד כשכירים). אחרים עובדים, וכבר מהיום הראשון, בייעוץ ארגוני ומסייעים לארגונים קטנים וגדולים להצליח ולהגשים את המטרות השונות שהציבו לעצמם. בשל האתגרים הרבים שאיתם מתמודדים העסקים והארגונים, ובייחוד לאור המציאות החדשה של היום, הביקוש ליועצים ארגוניים מקצועיים הוא גדול. הרצון לקבל ממומחים את כל הכלים הרלוונטיים כדי להצליח הוא זה שהופך את הדרישה ליועצים עצמם לגדולה יותר, בהשוואה לעבר, כמו גם את הרצון להימנע מטעויות הרות גורל. ארגונים רבים מוכנים להשקיע לא מעט זמן וגם כסף לטובת העניין ולהעסיק, בין אם באופן קבוע ובין אם באופן חד פעמי, יועץ ארגוני שיעזור להם. יחד עם זאת, מרבית הפרויקטים הקשורים לנושא, הינם פרויקטים קצרי טווח שכן מדובר בתהליכים קצרים יחסית, שאחריהם הארגון עצמו ממשיך לבד.

מה חשוב לבדוק לפני שנרשמים לקורס ייעוץ ארגוני?

ישנן כיום מספר מסגרות מקצועיות, המתמחות בלימודים בתחום זה, אך רגע לפני שאתם נרשמים, חשוב שתיקחו בחשבון את הפרמטרים הבאים. ראשית, וודאו שאתם פונים למכללה מוכרת, עם וותק רב וניסיון בלימודים מסוג כזה. מכללה שמציעה תעודות מוכרות, שאיתן אפשר, לאחר מכן, להשתלב בעולם הייעוץ הארגוני. מעבר לכך, בדקו את נושאי הלימוד. חשוב שתסיימו את הלימודים כשברשותכם כלים רלוונטיים וידע שיכול לעזור לכם בהמשך ובעיקר לימודים פרקטיים שמדמים את הדילמות המגיעות מהשטח עצמו. לימודים ממוקדים, הבוחנים את הנושא מכמה זוויות ולוקחים בחשבון גם את העולם התחרותי של היום, יכולים להיות בהחלט המסלול המתאים לכם. מעבר לכך, בדקו גם מי הם המרצים המעבירים את השיעורים, ולא לשכוח לבדוק מראש את תנאי הקבלה. הקבלה לקורס ייעוץ ארגוני מותנית, ברוב המקרים, בהוכחת זיקה לעולם התוכן של הקורס, משמע לעולם העסקי, לעולם הייעוץ, לעולם הארגוני ועוד. אנגלית ברמה גבוהה היא יתרון עצום שכן ישנו לא מעט חומר מקצועי לימודי בשפה האנגלית שאותו צריך לקרוא.

מי מציע קורס ייעוץ ארגוני?

אם עניין הייעוץ קרוב לליבכם ואתם רואים את עצמכם עוסקים בתחום זה, בדגש על הפן העסקי, קורס ייעוץ עסקי של מכללת יוזמות הוא המסגרת הנכונה לכם. מכללת יוזמות מציעה לכם תכנית ייחודית בהיבט הפרקטי והמעשי. היא מביא את השטח למפגשים דרך כלים, תרגילים, סימולציות ולמידה חווייתית המותאמת לעידן החדש. התכנית, שמנוהלת ומונחת על ידי יועצים ארגוניים מובילים ומנוסים, בוחנת את אתגריו השונים של העסק אל מול העידן החדש, כיום, ואת האופן שבו אפשר לשפר את התנהלותו כדי לייעל ולמקסם את כל מה שהוא מביא אתו. התכנית מתאימה לאקדמאים בעלי אוריינטציה ניהולית או ארגונית, לבעלי ניסיון בעבודה בארגונים שונים ובתפקידי ניהול מגוונים וכן למטפלים, מאמנים או מדריכים שעבדו במקומות כאלה ומעוניינים להתמקצע בנושא.

אנחנו מזמינים אותך להתקשר או להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם, לצורך שיחת ייעוץ ראשונית. התקשרו אלינו לטלפון: 076-8844222. נשמח לעמוד לרשותכם.

חוות דעת Google

צ'ארנה אשכנזי
התחלתי ללמוד במכללת יוזמות קורס NLP כשאני סקפטית לחלוטין. מגיעה מהתחום המדעי המדויק לא רק שנגלה בפניי כלי אימוני מדהים...
צ
diklaadika
אני עפה על הקורס (אימון) וכל מה שקשור בחוויה !! אתי קרסו, המנחה שלנו היא באמת מהשורה הראשונה. מקצועית, יסודית,...
d
זמירה חדד
חוויה מעצימה, מלמדת, מאתגרת ומאפשרת להגיע לחדר האימונים עם מגוון כלים אימוניים ומגוון התנסויות המחדדות ומדייקות את המטרה...
ז
Liz Sarbagil
ההחלטה ללמוד במכללת יוזמות זו אחת הבחירות הטובות שלי . למדתי אימון ההסמכה וההכשרה והתמחיות אני אמשיך ללמוד ולהתמקצע שם....
L
chen michael
אני מאוד נהנית ללמוד במכללה, למרות שהקורס בזום מרגישים את התמיכה והליווי לאורך כל הדרך. זה בטוח לא הקורס האחרון...
c
שלומי נגר
לומד אימון אישי במכללת יוזמות, בשלם הפרקטיקום. ללמוד במכללת יוזמות זאת חוויה יוצאת דופן. אווירה ביתית חברית ומקצועית ברמה הגבוהה...
ש
4.9

  לשיחת ייעוץ והתאמה

  השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם