לימודי NLP

בשנים האחרונות אנחנו שומעים לא מעט על מטפלים בשיטת NLP,(נלפי) על הצלחות בזכות לימודי NLP (נלפי), ועוד שילובים שונים של אנשי מקצוע שאינם מוותרים על שיטה זו כחלק מההכשרה המקצועית שלהם. הגיע הזמן ללמוד על שיטת NLP (נלפי) לטובת כל מי שרוצה ללמוד אותה או להיעזר בה בשלב כלשהו בחייו.

מהי שיטת NLP?

השם NLP (נלפי) הוא ראשי התיבות של Neuro Linguistic Programming או בעברית "שפת תכנות עצבית". זהו מכלול של טכניקות וכלים ייחודיים שעושים בהם שימוש בשיטה זו כדי ליצור שינוי בצורת החשיבה האוטומטית של בני האדם, בין היתר תוך כדי שינוי צורת השימוש במילים. התהליכים קורים בחלק העצבי של המוח שבו מאורגנת השפה והשימוש בה בצורה מתוכנתת למדי. הקשר בין המידע החושי ומילולי שאנחנו מקבלים מבחוץ לבין הדרך שבה אנחנו מטמיעים אותו במוח, קובע גם את הדרך שבה אנחנו מגיבים למציאות ומנהלים אותה.

על מה מבוססת שיטת NLP?

שיטת NLP (נלפי) מבוססת על כך שלכולנו יש מערכת אמונות ועקרונות שמלווה אותנו מלידה או מתפתחת במהלך חיינו ובהתאם לסביבה בה גדלנו. מערכת אמונות זו יוצרת דפוסי חשיבה והתנהגות, המשפיעים באופן ישיר על התנהלותנו ופעולותינו.
השיטה נוצרה בשנות ה-70 בארה"ב במטרה לעזור לאנשים לשפר את התקשורת האישית והבינאישית שלהם עם עצמם ועם אחרים, וכן כדי לחשוף אנשים לאפשרות של שינוי דפוסי מחשבה מגבילים ומעכבים וכך ליצור שינוי חיובי בחייהם.
תפיסת המציאות שלנו נעשית דרך עינינו והיא נשענת על ניסיון חיינו שכולל אמונות וערכים אלה. כאשר אנחנו משנים את תפיסת המציאות אנחנו משנים את דרך התגובה שלנו אליה ובשל כך גם משיגים תוצאות שונות מאלה שהורגלנו אליהן, ומגיעים ביתר קלות ליעדים שהצבנו לעצמנו.

כיצד משתמשים ב-NLP (נלפי)?

שיטת NLP משמשת מאמנים, מנחים ואנשי טיפול שונים שרוצים להניע תהליכי שינוי אצל המתאמנים שלהם בתחומים שונים. השיטה מכוונת אנשים לחתור להצלחה בעסקים, בחיים האישיים, בעבודה, ביחסים הבין-אישיים שלהם, בתקשורת האישית, בהשגת מטרות ויעדים נקודתיים, בשיפור מצבים בריאותיים שונים ובכל מקום שבו נחוץ שינוי בתכנות השפתי המוחי של אנשים כדי לשנות את אופן החשיבה שלהם על היכולות ועל דפוסי ההתנהגות שלהם. השיטה שופכת אור על הקיבעונות השפתיים-עצביים האלה ומדריכה אנשים כיצד לשנות אותם לצורך השגת פריצות דרך.

NLP – לימודים:

לימודי NLP מתקיימים בכל העולם וגם בישראל, כאשר מוסדות המתמחים בתחום משלבים קורסים מתקדמים יותר שמעמיקים את הידע, מעניקים כלים נוספות ומבטיחים הכשרה מקצועית מעולה לכל מי שרוצה לעסוק בכך.

לימודי NLP כוללים שלושה שלבי לימוד עיקריים:

שיטת NLP (נלפי) משמשת היום מגוון גדול שאנשים, החל ממאמנים אישיים ועסקיים המניעים הליכי שינויי, אנשי חינוך, מנחים, אנשי טיפול וכן מנהיגים ומובילי דעת קהל רבים.

  • קורס NLP פרקטישינר – הקורס הראשוני והבסיסי של לימוד השיטה והכשרה בתחום
  • קורס NLP מאסטר – קורס מתקדם להעמקת הידע וההתנסות בשיטה
  • קורס NLP TRAINER – קורס בדרגה הגבוהה ביותר, המאפשר למסיימים להנחות קורסי NLP.

במכללת יוזמות תוכלו למצוא מנחים מקצועיים וותיקים ומנוסים המעבירים הכשרה יסודית ומעמיקה, כולל התנסות מעשית בכלים השונים.

1
תעודת הסמכה בינלאומית
תעודה

לבוגרים תוענק תעודת הסמכה בינלאומית NLP Practitioner מטעם מכללת יוזמות וארכון הNLP האמריקאי המוביל ABNLP.

מה תוכלו לקבל באמצעות לימודי NLP?

לימודי NLP מציעים לכם מסלול לא שגרתי של הכשרה וידע שמעניקים כלים לחיים, והם מיועדים לכל מי שרוצה להנחות וללוות אנשים בדרך למימוש העצמי שלהם. המסלול כולל כמובן גם התנסות שלכם בשיטה זו כדי ליישם על עצמכם את הידע בכלים המעשיים שתרכשו בלימודים. התנסות זו מאפשרת לכם להבין ולחוות בגוף ראשון כיצד זה עובד באמת, איך נבנה השינוי המיוחל וכיצד לזהות ולחזק את התוצאות החיוביות של עבודה נכונה בעזרת NLP (נלפי) אצלכם ואצל המתאמנים שלכם. במהלך הלימודים תלמדו יותר על תפקידכם בחיי המתאמן כך שתוכלו לגבש את השילוב הנכון שבין מאמן, מטפל ומנחה, שילוב הכרחי בתפקיד זה.

למה ללמוד קורס NLP במכללת יוזמות?

להגיע להישגים יוצאי דופן עם שיטת ה- NLP

מעוניינים בהכוונה?

מלאו פרטים ונשמח לעזור