בואו נדבר

10 שיעורים לחיים מפתגמים סינים

"הגאונות, השנינות והרוח של אומה מתגלות במשלים ובפתגמים שלה." – (פרנסיס בייקון)

פתגמים סינים גם הם, כמו שפרנסיס אומר וצודק, מגלים את מהותה של התרבות הסינית וההיסטוריה שלה. בנבדל מהמשמעות המילולית, לפתגם סיני יש משמעות חבויה או לא חבויה כפולה שאף עשויה להיות אירונית.

בגלל שרבים מהפתגמים הסינים המוכרים ביותר מביאים חוכמה מזוקקת, הם בשימוש היום כמו שהם היו שהם הוטבעו. בכדי לעזור לזרים להבין טוב יותר את המרומז כמו גם את המשמעויות של הפתגם הסיני, הכנו לכם 10 שיעורים מדהימים שאתם חייבים ללמוד ולהבין להצלחה בחייכם…

10 שיעורים לחיים מפתגים סינים

שיעור 1: "מוסיף רגליים לנחש אחרי שסיים לצייר אותו" – כלומר: אתם עושים עבודה מיותרת שהורסת את התוצאה שלכם. אל תיקחו יותר ממה שמוצע. אל תעשו משהו שהוא לא שימושי או הכרחי כי אז תמצאו את עצמכם הורסים את מה שכבר בניתם.

שיעור 2: "אל תפחדו לגדול לאט, תפחדו רק מלעמוד במקום" – כלומר: אנחנו חייבים להמשיך קדימה ולהשיג את המטרות שלנו בחיים. התקדמות איטית היא עדיפה מלא להתקדם בכלל.

שיעור 3: "אבן חן לא יכולה להיות מלוטשת ללא חיכוך, ולא אדם יכול להיות שלם ללא מבחנים." – כלומר: הפעולות של אדם שמעד למצוקה יכולות להראות לכם את היופי שבחיים. אם אתם מאפשרים למצוקה לתת לכם מוטיבציה לפעול. אתם יכולים לראות אתגרים כאבני נגף או כציוני דרך למציאות טובה יותר. אתם יכולים לבחור לוותר כשהחיים נהיים קשים או שאתם יכולים לחשב מסלול מחדש ולחדש מאמצים להמשך הדרך.

שיעור 4: "זה ששואל הוא טיפש ל-5 דקות, אבל זה שלא שואל נשאר טיפש לכל החיים." – כלומר: אם לא נשאל שאלות ונחשוב שאנחנו יודעים הכול, לא נקבל ידע ולא נתקרב לחוכמה. בכך שתשאלו שאלות אתם אולי תראו כבורים לזמן מה, אבל לפחות אתם תדעו את התשובה. אתם תהיו חכמים יותר אם פשוט תשאלו שאלות.

שיעור 5: "אם אתה סבלני ברגע של כעס, אתה תצליח להימלט מ 100 ימים של סבל." – כלומר: תמיד תחשבו לפני שאתם מדברים או עושים מעשה. אם תאפשרו לעצמכם רגע של סבלנות כשאתם מרגישים כעוסים אתם לא תגיבו בצורה חמורה ואוטומטית. ואם אתם מחליטים לא לקחת את הרגע הזה ולנשום נשימה עמוקה, אתם משתמשים באופן שגוי ברגשות שלכם. הכעס לעולם לא באמת שולט בכם, אתה נותנים לו, הבחירה בידכם.

שיעור 6: "אם אתה רוצה שנה של שגשוג, תגדל דגנים. אם אתה רוצה 10 שנים של שגשוג, תגדל עצים. אם אתה רוצה 100 שנה של שגשוג, תגדל אנשים." – כלומר: זה חכם מאוד להסתכל על דרישות העבודה של העובדים ומה תחום האחריות שלהם. אבל תחום אחד שאנחנו מתעלמים ממנו לעיתים קרובות הוא האחריות של המנהל או המנהיג לפתח את האנשים שלו. אחרי שאנחנו מגייסים אנשים מוכשרים, אנחנו צריכים לטפח אותם ולחשוף את הפוטנציאל שלהם. אחרת העסק יכשל.

שיעור 7: "סנטימטר של זמן הוא סנטימטר של זהב, אבל אתה לא יכול לקנות סנטימטר זמן בסנטימטר זהב." – כלומר: אומרים שזמן שווה כסף, זמן יקר. אבל אתה לא יכול לקנות זמן בכסף או עושר. כסף יכול לחזור, אבל זמן לא.

שיעור 8: "טיפות של מים יכולות לעבור אפילו דרך סלע" – כלומר: התמדה תוביל להצלחה. בהתמודדות עם קשיים ומכשולים, תמשיכו להיות נחושים ולהתקדם ללא פחד, ולבסוף תצליחו.

שיעור 9: "רגע של מזל עשוי לבשר על מזל רע, שעשוי בתורו להסתיר את המזל הטוב באמת." – כלומר: לעולם אל תתלהב יותר מידי על מזל טוב ותהיה מדוכא בגלל חוסר מזל. תמיד יש תפניות בלתי נראות עבור טוב ורע.

שיעור 10: "כל מסע ארוך מתחיל בצעד אחד." – כלומר: הצלחה לא נופלת מהשמיים, היא באה מפעולות שעשיתם, התמדה ועבודה קשה. כל דבר מוצלח ובעל ערך לעולם לא מגיע בקלות… אבל הוא יגיע.
רק תדאגו לפעול ולחיות את חייכם כשאתם יודעים שההצלחה בדרך אליכם.. זה ימריץ את המוטיבציה שלכם להמשיך ולהשקיע.

החיים הם מסע של התנסויות וחוויות שונות, מסע אישי הבנוי משיעורים מלאי משמעות.
איזה שיעור נגע בכם במיוחד? או מה לא אהבתם כלל? שתפו אותנו בתגובה כאן.

חוות דעת Google

צ'ארנה אשכנזי
התחלתי ללמוד במכללת יוזמות קורס NLP כשאני סקפטית לחלוטין. מגיעה מהתחום המדעי המדויק לא רק שנגלה בפניי כלי אימוני מדהים...
צ
diklaadika
אני עפה על הקורס (אימון) וכל מה שקשור בחוויה !! אתי קרסו, המנחה שלנו היא באמת מהשורה הראשונה. מקצועית, יסודית,...
d
זמירה חדד
חוויה מעצימה, מלמדת, מאתגרת ומאפשרת להגיע לחדר האימונים עם מגוון כלים אימוניים ומגוון התנסויות המחדדות ומדייקות את המטרה...
ז
Liz Sarbagil
ההחלטה ללמוד במכללת יוזמות זו אחת הבחירות הטובות שלי . למדתי אימון ההסמכה וההכשרה והתמחיות אני אמשיך ללמוד ולהתמקצע שם....
L
chen michael
אני מאוד נהנית ללמוד במכללה, למרות שהקורס בזום מרגישים את התמיכה והליווי לאורך כל הדרך. זה בטוח לא הקורס האחרון...
c
שלומי נגר
לומד אימון אישי במכללת יוזמות, בשלם הפרקטיקום. ללמוד במכללת יוזמות זאת חוויה יוצאת דופן. אווירה ביתית חברית ומקצועית ברמה הגבוהה...
ש
4.9

    לשיחת ייעוץ והתאמה

    השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם