בואו נדבר

חוכמת המנהיגות

מנהיגות היא אחד המושגים החשובים ביותר בתחום החיים. עם זאת, לעיתים קרובות היא גם הכי פחות מובנת באמת.

רוב האנשים עלולים לראות מנהיגות כמשהו שקשור למדיניות, לממשלה, לארגונים, לעסקים ואפילו לקבוצות דתיות.אך מנהיגות היא יותר מסתם עמדה שאדם מחזיק בקבוצת אנשים כזו או אחרת. המחבר ג'ון אדיסון אמר, "מנהיגות, בבסיסה, היא יותר על השפעה מאשר על מיקום. מנהיגות היא בלהיות כוח עבור החיובי." אם ארגון הוא ספינה, אז המנהיגות היא הגה הקובע את כיוונה. אף אחד לא יכול להגזים בחשיבותה, כי במרכזה, מנהיגות היא המקור העיקרי של השפעה בכל סוג של קבוצה.

אבל למרות שהובלת קבוצה גדולה של אנשים היא דבר חיוני מאוד, מאיפה המנהיג המוביל לוקח את מנהיגותו? האם יש משהו אחר? פנימי יותר? משהו שמניע את המנהיג בתוך תוכו מעבר לאג'נדה כזו או אחרת? הנהגה עצמית? יכול להיות שאתם מגרדים את הראש ושואלים את עצמכם, "האם כל הרעיון במנהיגות הוא לא להנהיג אחרים? מה כבר יכול להיות עם הפנימיות שלנו? כדי להבין את זה טוב יותר, דמיינו את עצמכם מורכבים מחלקים שונים ואפילו סותרים לעיתים קרובות. הייתם פעם במצב שבו הראש התנגש עם הלב שלכם? הלב רוצה להמשיך בדבר שעושה אותו שמח ומאושר, אבל הראש מתחיל למחות על הטיפשות ובזבוז הזמן כשזה קורה. להנהיג את עצמך זה לקחת את הרגשות שלך, את האינטליגנציה שלך, המתנות שלך, הכישורים שלך, החולשות שלך ולמעשה כל מה שמרכיב אותך… ולהשתמש בו בצורה אופטימלית ומועילה לא רק לחיים שלך אלא גם לחייהם של הסובבים אותך. טוב לעצמך וטוב לעולם.

את המשמעות של להנהיג את עצמך בהקשר עם להנהיג אחרים כבר כתב סופר המנהיגות רובין שארמה, לדבריו, "נקודת המוצא בהנהגת אחרים הוא היכולת להנהיג את עצמך."

קחו את הנקודות הבאות ולמדו אותן טוב כדי להעמיק את הבנתכם לרעיון ההנהגה העצמית. העובדה שאתם כובשים את הפחד והולכים אחר המטרות שלכם והחלום שלכם היא ההצלחה הגדולה ביותר שאתם יכולים להשיג.

זה פותח עבורכם מציאות עם שלל הזדמנויות.

 1. להנהיג את עצמך זה לחשל את הדרך הייחודית שלך
  רוב האנשים הולכים אחרי אחרים כמו כבשים. זה אומר שמה שהם חושבים, מה שהם אומרים ומה שהם עושים זה בדרך כלל חיקוי נפוץ בצורה כזו או אחרת של מה שהרוב חושב, אומר ועושה. אתה לא יכול להנהיג את עצמך אם אתה רוב הזמן הולך בעקבות ההמון. המחברת סוניה פרקר אמרה, "אנשים חזקים לא תלותיים ללכת אחרי הרוב, גם אם הרוב הוא נגדם." מנהיג עם עוצמה הוא לא עוד רובוט מטופש שהולך אחרי מה שאחרים עושים. ללכת נגד הזרם של הדעות הרווחות כדי לעשות מה שיש בליבך דורש המון אומץ, כוח רצון וחוזק פנימי. ועם זאת, המהות היא להנהיג בראשונה את עצמך.
 2. להנהיג את עצמך זה לקחת אחריות
  ברגע שאתם לוקחים אחריות על חייכם, אתם יכולים לשנות אותם מהקצה אל הקצה. וזה כמובן כולל קודם כל את עצמכם באופן אישי. יש המון מומחים שמשחקים במשחק האשמת אחרים. זו לא התמונה של הנהגה עצמית. מנהיג תמיד מחזיק בהגה של הרכב ואומר "אני אחראי למה שיקרה לי בחיים". וכשאנשים לוקחים אחריות דברים מדהימים מתחילים לקרות. כולם הופכים להיות יותר פרודוקטיביים כשהם עושים את חלקם במשימה שהוקצתה להם ואפשרויות להשיג דברים גדולים יותר יתחילו להגיע. מתוך האחריות תגיע האפשרות!
 3. להנהיג את עצמך זה לנהל את חייך.
  לא מעט מאיתנו לעיתים קרובות נופלים קורבנות לרגשות שלנו, למחשבות שלנו ולפעולות שלנו. לא לימדו אותנו איך לעמוד ולהתמודד עם הנזק שיכול להיגרם על ידי תלותיות ברגשות או באמונות שלנו. כשאנחנו למשל מרגישים עצובים, הכול נעצר, כל חלק בחיים שלנו נפגע מזה. הפילנתרופ ואיש העסקים טוני רובינס אמר "תשלוט ברגשות החוזרות ונשנות שלך ותתחיל בצורה מודעת ובכוונה תחילה לעצב מחדש את החווית היום יום שלך ואת חייך." בכך שתהיה המאסטר של הרגשות, המחשבות והאמונות שלך וכשלא תהיה נתון לחסדיהם אז תזכה ללכת בדרך של הנהגה עצמית.

הנהגה עצמית היא קריטית בכדי להיות מנהיג לאחרים. זה יכול להיות קשה ליצור את הדרך האישית והייחודית שלכם, לקחת אחריות על המעשים וההשלכות שלכם, לאזן ולנהל רגשות שצפים ומשתוללים בתוככם, אך אם תיקחו את שלושת הדברים העיקריים האלו כאן, הם יעזרו לכם להיות אנשים יותר חופשיים עם חיים מספקים ומלאי משמעות. כשאתם מובילים את עצמכם להיות גרסה טובה יותר של עצמכם, אתם תלמדו שאתם גם באותו הזמן סוללים דרך לעזור לאחרים.

וזכרו: אם הפעולות שלכם עוזרות לאחרים לחלום יותר, ללמוד יותר, לעשות יותר ולהיות יותר, אתם מנהיגים!

חוות דעת Google

צ'ארנה אשכנזי
התחלתי ללמוד במכללת יוזמות קורס NLP כשאני סקפטית לחלוטין. מגיעה מהתחום המדעי המדויק לא רק שנגלה בפניי כלי אימוני מדהים...
צ
diklaadika
אני עפה על הקורס (אימון) וכל מה שקשור בחוויה !! אתי קרסו, המנחה שלנו היא באמת מהשורה הראשונה. מקצועית, יסודית,...
d
זמירה חדד
חוויה מעצימה, מלמדת, מאתגרת ומאפשרת להגיע לחדר האימונים עם מגוון כלים אימוניים ומגוון התנסויות המחדדות ומדייקות את המטרה...
ז
Liz Sarbagil
ההחלטה ללמוד במכללת יוזמות זו אחת הבחירות הטובות שלי . למדתי אימון ההסמכה וההכשרה והתמחיות אני אמשיך ללמוד ולהתמקצע שם....
L
chen michael
אני מאוד נהנית ללמוד במכללה, למרות שהקורס בזום מרגישים את התמיכה והליווי לאורך כל הדרך. זה בטוח לא הקורס האחרון...
c
שלומי נגר
לומד אימון אישי במכללת יוזמות, בשלם הפרקטיקום. ללמוד במכללת יוזמות זאת חוויה יוצאת דופן. אווירה ביתית חברית ומקצועית ברמה הגבוהה...
ש
4.9

  לשיחת ייעוץ והתאמה

  השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם