דוגמא לעמוד בלוג

העולם התחרותי בו אנו חיים כיום שם בפנינו אתגרים והתמודדויות רבים, בעבורם אנו משקיעים זמן ומשאבים כספיים בלימוד והתפתחות אישית.

עם זאת, דווקא במקום הכי פרטי, אישי ואינטימי, המשפחה שלנו, לא מלמדים אותנו כיצד להתנהל. דווקא בתפקיד הכי חשוב ומתמשך, מחד, ובעל פוטנציאל להיות הכי מתגמל, מאידך, אנחנו לא משקיעים משאבים לימודיים – הורות.

דווקא בתפקיד ההורה אנחנו מרשים לעצמנו, מאיזושהי סיבה לא ברורה, ללמוד תוך כדי שחיה, להתגלגל, למרות שהמחיר שאנחנו משלמים על כל טעות הוא לא רק היקר ביותר, הוא גם היחיד שממשיך לשכפל את עצמו הלאה, דורות על גבי דורות. כי כל כאב שילד חווה נשאר איתו גם כבוגר וממשיך איתו הלאה למערכות היחסים שלו, לזוגיות שלו ולהורות שלו. ומצד שני, כל הצלחה מניבה רווחים מתגמלים ביותר ומשכפלת את עצמה הלאה לדורות של ילדים מאושרים, בעלי בטחון עצמי ויכולת התנהלות נכונה.

תפקיד ההורה מציב בפנינו, דילמות, אתגרים והתמודדויות יום-יומיים, לעיתים פשוטים יותר ולעיתים פחות, אך לעולם בעלי מעורבות רגשית עמוקה, ממקום של אהבה, איכפתיות ורצון עז להגן, ללמד ולתת לילדינו את הכלים הטובים ביותר לניהול חייהם באופן נכון ומוצלח.

בכדי להצליח לעשות זאת אנחנו צריכים ללמוד, ולא רק לסמוך על האינסטינקטים ההוריים שלנו. אנחנו צריכים ללמוד על המקום שלנו כהורים, על החזון שלנו כמשפחה, על הכלים והמיומנויות הנדרשים למול ילדינו, כי מתוך הלימוד הזה נוכל להשפיע, להוביל, לתרום ולעשות למען האנשים שאנחנו הכי אוהבים – למען הילדים שלנו.

1
אודות קורס הורים כמאמנים
אודות

אנחנו מלווים את ילדינו לכל אורך הדרך, גם כשהם כבר הורים בעצמם; אנחנו מלמדים אותם להבחין בין טוב ורע. אנחנו מקנים להם ערכים. אנחנו מראים להם, יותר ממה שאנחנו אומרים להם, איך מצופה מהם להתנהג ומה מצופה מהם לעשות. ויותר מכל – אנחנו שומרים ומגנים עליהם ומנסים לדאוג לאושר ולשמחה שלהם. אבל אנחנו מעולם לא עוצרים לשאול את עצמינו איך? איך בעצם עושים את זה? איך שמים להם גבולות ועדיין מראים אהבה? איך מפתחים סמכות הורית ועדיין נותנים להם את האוטונומיה ההכרחית להם לגדול ולצמוח ולהאמין בעצמם? איך מתמודדים עם הקונפליקטים במשפחה ובו זמנית מלמדים אותם לנהל תקשורת בונה ומכבדת? איך שומרים על יכולת הכלה וסבלנות גם בימים הלחוצים ביותר?

הורים מאמנים מדווחים על הגברת תחושת שביעות הרצון והרווחה מהתנהלות הילדים והמשפחה, שיפור ניכר בתקשורת הזוגית והמשפחתית, בילוי זמן איכות עם הילדים והעצמת תחושת תשומת הלב שהילדים מקבלים מהוריהם.

מטרת הקורס היא לאפשר לכל משתתף לעבור תהליך אישי של העצמה והתפתחות, בתוך קבוצה לספק ידע וכלים ולפתח מיומנויות אישיות שיעזרו למשתתפים ליצור דינמיקה משפחתית טובה ונכונה, ובכך יתרמו וימנפו את רווחת חייהם של כל בני המשפחה ויהפכו אותה למקום מאפשר מכיל ומעודד צמיחה והגשמה עצמית.

2
למי מיועד לימודי הורים כמאמנים
קורסים אונליין לפיתוח עצמי
 • הורים שמרגישים כי יש מקום לשיפור התנהלותם מול ילדיהם.
 • הורים שמרגישים כי חסרים להם כלים להתמודדות נכונה, מצמיחה וחיובית למול ילדיי.
 • הורים שמרגישים כי חשוב להם לברר עם עצמי מהם הערכים המשפחתיים עליהם אני רוצה לחנך את ילדיי.
 • הורים שמרגישים כי חשוב להם לחנך את ילדיי באופן שיתרום להם לא רק בהווה, אלא גם בחייהם העתידיים כבוגרים וכהורים בעצמם.
3
תכנים מרכזיים בקורס הורים כמאמנים
קורסים להתפתחות אישית
 • החזון האישי שלי כהורה ובעל משפחה.
 • אפיון מערכת היחסים אותה אני רוצה לבנות עם ילדיי.
 • סגנונות חינוך וזיהוי הסגנון האישי שלי כהורה.
 • זיהוי נקודות חוזק וחסמי הצלחה בסגנון ההורות שלי.
 • מיומנויות בין-אישיות בתפקיד ההורה – הקשבה, הכלה, אהבה בלתי מותנית, פירגון ועוד.
 • סמכות הורית.
 • חינוך מעצים – האצלת סמכויות, אחריות אישית, תפקידים במשפחה, שיתוף ועוד.
 • ניהול המתח העדין שבין אהבה, נתינה והצבת גבולות.
 • ניהול קונפליקטים, מאבקי כח ומריבות אחים.
 • ניהול יעיל של זמן בחיי ההורה – המתח שבין בית ועבודה.
 • פיתוח תחושת בטחון עצמי אצל הילדים.
 • ניהול רגשות בגידול ילדים.
 • ניהול מחלוקות הוריות.
4
היקף קורס הורים כמאמנים

10 מפגשים של 2 שעות אקדמיות סה"כ 20 ש"א

5
קורס הורים כמאמנים - תעודה
תעודה

לעומדים בדרישות הקורס תוענק תעודה של מכללת יוזמות.

המנחה בקורס הורים כמאמנים

לצוות שלנו

חוות דעת Google

צ'ארנה אשכנזי
התחלתי ללמוד במכללת יוזמות קורס NLP כשאני סקפטית לחלוטין. מגיעה מהתחום המדעי המדויק לא רק שנגלה בפניי כלי אימוני מדהים...
צ
diklaadika
אני עפה על הקורס (אימון) וכל מה שקשור בחוויה !! אתי קרסו, המנחה שלנו היא באמת מהשורה הראשונה. מקצועית, יסודית,...
d
זמירה חדד
חוויה מעצימה, מלמדת, מאתגרת ומאפשרת להגיע לחדר האימונים עם מגוון כלים אימוניים ומגוון התנסויות המחדדות ומדייקות את המטרה...
ז
Liz Sarbagil
ההחלטה ללמוד במכללת יוזמות זו אחת הבחירות הטובות שלי . למדתי אימון ההסמכה וההכשרה והתמחיות אני אמשיך ללמוד ולהתמקצע שם....
L
chen michael
אני מאוד נהנית ללמוד במכללה, למרות שהקורס בזום מרגישים את התמיכה והליווי לאורך כל הדרך. זה בטוח לא הקורס האחרון...
c
שלומי נגר
לומד אימון אישי במכללת יוזמות, בשלם הפרקטיקום. ללמוד במכללת יוזמות זאת חוויה יוצאת דופן. אווירה ביתית חברית ומקצועית ברמה הגבוהה...
ש
4.9