מרגישים תקועים? זה הזמן לשינוי אישי

החיים המודרניים הם סיר לחץ. כולנו נדרשים להיות בני זוג טובים, הורים לדוגמה ועובדים מצוינים, אבל בתוך התבשיל הזה, רבים מאיתנו נאלצים להדחיק את הרצונות, את התשוקות ואת החלומות שלנו.

וכך, החיים חולפים, התסכול גדל ותחושת ההחמצה מתעצמת. זקוקים לשינוי? כך תהפכו למנכ"לים של החיים שלכם.

ההיסטוריה מוכיחה שתקופת משבר היא הזדמנות נפלאה להתבוננות פנימית ולהתנעת תהליכי שינוי.

לכן, אין זה מפתיע שבחודשים האחרונים, בהם רבים מאיתנו סגורים בבית עם ילדים שדורשים את תשומת ליבנו ומערכת יחסים שמאותגרת ע"י המצב הכלכלי והסטרס הלאומי, המחשבות והשאלות צפות ועולות: האם אנחנו שבעי רצון מהחיים וממסלול הקריירה שלנו?

במקרים רבים, התובנות קשות ומלוות בתחושות החמצה וחוסר מיצוי. חלקנו ממשיכים לחיות עם התחושות הקשות הללו אבל רבים אחרים מקבלים החלטה להפוך למנכ"לים של החיים שלהם ולהיות הגרסה הכי טובה של עצמם.

 

לחיים אין שידור חוזר – הסיפור של יואב

החיים של יואב היו פסגת השאיפות של כל ישראלי. איש פיתוח בחברת הייטק, רכב צמוד, תנאים טובים, טיסות לחו"ל ותנאים שרובנו יכולים רק לחלום עליהם. אבל עם השנים, התשוקה שלו לתחום בו הוא עוסק הלכה ופחתה. במקביל, חלה התדרדרות ביחסיו עם בת זוגו ותחושת התקיעות שליוותה אותו בשעות העבודה, חדרה בעוצמה גם לחייו האישיים.

"הבנתי שאני חייב שינוי כלשהו לפני שהכול מתפוצץ לי בפנים" מספר יואב. "החלטתי לחקור את עצמי לעומק ונרשמתי לקורס קאוצ'ינג, לא כדי להיות מאמן אישי אלא כדי לקבל כלים שיסייעו לי לצלול לתוך תוכי ולהבין, באיחור של כמה שנים, את מערכת ההפעלה שלי".

מטרת הקורס היא לאפשר לכל משתתף לעבור תהליך אישי של העצמה והתפתחות, בתוך קבוצה לספק ידע וכלים ולפתח מיומנויות אישיות שיעזרו למשתתפים ליצור דינמיקה משפחתית טובה ונכונה, ובכך יתרמו וימנפו את רווחת חייהם של כל בני המשפחה ויהפכו אותה למקום מאפשר מכיל ומעודד צמיחה והגשמה עצמית.

יואב הופך לגרסה הכי טובה של עצמו

כך, פעם בשבוע, כמו שעון, יואב התייצב ללימודים בקורס קאוצ'ינג (אימון אישי) במכללת יוזמות ותוך זמן קצר הרגיש שמשהו קורה לו. "הכלים שקבלתי והתנסיתי בהם, יחד עם המודעות האישית שהלכה וגדלה בתקופת הלימודים במכללה, הובילו אט אט לשינוי מחשבתי ולשינוי הגישה שלי לחיים. השינוי הזה השתקף מיד ביחסיי עם האנשים בחיי: התגובות האוטומטיות שלי השתנו, הפכתי לפחות שיפוטי, אווירת הכעס והריב בבית נעלמה וגם בעבודה תפסתי שוב את המושכות והובלתי מהלך נועז מבחינתי: עברתי לחברת הייטק אחרת והתרחקתי מהאווירה המתוחה והלא נעימה שחוויתי לאורך שנים".

למקום העבודה החדש הגיע יואב "אחר", עם נקודת מבט אחרת וגישה חיובית יותר וההצלחה לא איחרה לבוא.

להיות מאמן, בלי לעצור את הקריירה

"במקביל לפרויקטים המאתגרים שניהלתי בתפקידי החדש, החלטתי להתקדם לקורס הסמכת מאמנים ולקורסים מקצועיים נוספים. המפגשים המעשיים וההתנסויות באימון העצימו אותי ועד מהרה מצאתי את עצמי בכובע של מאמן אישי. כמאמן, הבאתי לידי ביטוי את כל היצירתיות שלי והרגשתי שאני תורם משמעותית להצלחתם של המתאמנים שלי!"

באופן זה ולאורך חודשים רבים, יואב שילב בהצלחה קריירה בתחום ההייטק, עבודה כמאמן אישי בשעות אחר הצהריים, המשך למידה מרחוק בקורסים הדיגיטליים של מכללת יוזמות וחיי משפחה טובים ונינוחים בשעות הערב. "למרות העומס הכבד" מספר יואב, "השילוב הזה הפך אותי לאדם שלם ומאושר המגשים את עצמו בכל המישורים, אך באותה נקודת זמן, עוד לא ידעתי שאני עומד בפני נקודת מפנה בחיי…"

לרכוש קריירה חדשה באימון אישי

כשנסגרת דלת, רבות אחרות נפתחות

"כשנולדה בתי השנייה ובהשראת שינוי הגישה שחוויתי, ביקשתי לצאת לחופשת לידה. מקום העבודה שלי, לא אהב את הרעיון, בלשון המעטה. עד מהרה מצאתי את עצמי בשימוע ותוך זמן קצר פוטרתי.

בעבר, הייתי מתייחס לפיטורים כמשבר דרמטי ובלתי הפיך, אבל בחיים החדשים שלי הבנתי שמדובר במתנה ענקית! למעשה, הפיטורים פתחו בפני את הדלת לעסוק באימון ולממש את התשוקה שלי לעבוד עם אנשים, לחוש אותם, להקשיב להם ולספק להם כלים שישנו את חייהם.

בזמן שקיבלתי דמי אבטלה, הקדשתי את הזמן לאשתי ולבנותיי ובמקביל יצרתי סדנה מקורית בתחום האימון האישי. הקמתי אתר ודף עסקי ברשתות החברתיות והתחלתי לשווק את עצמי כמאמן ומרצה.

עד מהרה מצאתי את עצמי עומד מול עשרות אנשים, מתגבר על כל המחסומים שלי.

כל הרצאה לימדה אותי המון על עצמי ואפשרה לי להיות טוב יותר, ממוקד יותר ומצליח יותר אבל מעל הכול, אפשרה לי לספק למתאמנים שלי ערך אמיתי לחיים. עם הזמן לוח ההרצאות שלי התמלא ועם פרוץ משבר הקורונה, ההרצאות הפכו לקורסים דיגיטליים מבוקשים באונליין.

אל תחכו למחר. הובילו את השינוי עוד היום

רוצים לקחת אחריות על החיים האישיים, המשפחתיים והמקצועיים שלכם ולשנות אותם? לרכוש מקצוע נוסף? ואולי לגלות מהו השלב הבא בחיים שלכם ועל הדרך להשפיע לטובה גם על חייהם של אנשים אחרים?

לדברי תמיר פלג, מייסד ומנכ"ל מכללת יוזמות, הפועלת בפיקוח אקדמי של אוניברסיטת בר אילן – היחידה ללימודי המשך, ביה"ס לעבודה סוציאלית, רצוי לא לחכות לצומת שתחייב אתכם לעשות את השינוי. "תהיו נאמנים לעצמכם כי זו ההשקעה הכי טובה שתעשו… זכרו שאינכם צריכים לעשות צעדים דרמטיים בחיים האישיים או המקצועיים. פשוט גלו גמישות, הקדימו את השינוי, טפחו אותו בזמנכם החופשי מהבית במקביל לקריירה שלכם ובדיוק ברגע הנכון קחו אותו קדימה בכל הכוח וצרו לעצמכם חיים חדשים, מלאים ומשמעותיים. עד מהרה תגלו שכאשר אתם עושים את מה שאתם באמת אוהבים, האושר והעושר מגיעים ובשפע".

מעניין אתכם לשמוע על עולם האימון האישי, קורסי קואצ'ינג בפיקוח אוניברסיטת בר-אילן?

השאירו פרטים ממש כאן בצד שמאל ונחזור לשוחח איתכם באופן אישי

חוות דעת Google

צ'ארנה אשכנזי
התחלתי ללמוד במכללת יוזמות קורס NLP כשאני סקפטית לחלוטין. מגיעה מהתחום המדעי המדויק לא רק שנגלה בפניי כלי אימוני מדהים...
צ
diklaadika
אני עפה על הקורס (אימון) וכל מה שקשור בחוויה !! אתי קרסו, המנחה שלנו היא באמת מהשורה הראשונה. מקצועית, יסודית,...
d
זמירה חדד
חוויה מעצימה, מלמדת, מאתגרת ומאפשרת להגיע לחדר האימונים עם מגוון כלים אימוניים ומגוון התנסויות המחדדות ומדייקות את המטרה...
ז
Liz Sarbagil
ההחלטה ללמוד במכללת יוזמות זו אחת הבחירות הטובות שלי . למדתי אימון ההסמכה וההכשרה והתמחיות אני אמשיך ללמוד ולהתמקצע שם....
L
chen michael
אני מאוד נהנית ללמוד במכללה, למרות שהקורס בזום מרגישים את התמיכה והליווי לאורך כל הדרך. זה בטוח לא הקורס האחרון...
c
שלומי נגר
לומד אימון אישי במכללת יוזמות, בשלם הפרקטיקום. ללמוד במכללת יוזמות זאת חוויה יוצאת דופן. אווירה ביתית חברית ומקצועית ברמה הגבוהה...
ש
4.9